Strona archiwalna. Zapraszamy do aktualnego serwisu > link

23. Festiwal Nauki na Wydziale Chemii [RELACJA]

W dniach 20-29.09.2019 odbył się XXIII Festiwal Nauki. Jak co roku pracownicy, doktoranci oraz studenci Wydziału Chemii aktywnie brali udział w tym wydarzeniu.

Podczas zajęć weekendowych odbyły się spotkania pt.: „Przygoda z Chemią”, koordynowane przez dr Agatę Kowalczyk, które rokrocznie cieszą się niezmiennie, olbrzymim zainteresowaniem. W zajęcia te zaangażowanych jest prawie 80 osób reprezentujących nasz Wydział, które z olbrzymią pasją i oddaniem przybliżają chemię uczestnikom spotkań.

Warto podkreślić, że w tym roku udało się przedstawić bardzo bogatą propozycję zajęć w ramach zajęć klubowych i lekcji dla uczniów.
Licealistom swoje wykłady zaprezentowali prof. Lucjan Piela oraz dr hab. Piotr Garbacz. Natomiast, dr Anna Zawadzka i dr Joanna Matraszek zaproponowały dla uczniów warsztaty pt.: „Zagadka zaginionej molekuły”.

Podczas popołudniowych spotkań swoje pasje i zainteresowania naukowe prezentowali dr Maria Górna we współpracy z Mikołajem Kuską („Krystalizacja białka”, „Jak pracuje nowoczesne laboratorium? Wycieczka od genu do białka”), dr Marcin Strawski („Czy możemy zobaczyć cząsteczkę? AFM – drzwi do nanoświata”), dr hab. Krzysztof Stolarczyk („Piaskownica Chemiczna”), dr Agnieszka Krogul-Sobczak („Kryminalne zagadki roztworu – analiza GC”) oraz dr Magdalena Osial (Manufaktura Naukowców).

Wszystkie zaproponowane przez nas spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników. W sumie podczas całego tygodnia odwiedziło nasz Wydział ponad 450 uczestników. Bardzo cieszy fakt, że duża część odwiedzających to dzieci i młodzież, więc mamy nadzieję, że udało nam się wzbudzić w nich zainteresowanie chemią.

Dziękując wszystkim, którzy w tym roku współtworzyli zajęcia Festiwalu Nauki, zachęcamy do współpracy w przyszłej edycji, jak również zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do nas w przyszłym roku.

 

dr hab. Anna Piątek
Koordynator Festiwalu Nauki na Wydziale Chemii


Data publikacji: 05 października 2019

Data ostatniej modyfikacji: 09 października 2021