Obóz Naukowy Chęciny 2019-ALLCHEMIA [RELACJA]

W dniach 30.04-04.05 w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej UW w Chęcinach odbyła się trzecia edycja Obozu Naukowego organizowanego przez Zarząd Samorządu Studentów Wydziału Chemii UW wspierany przez kolegium dziekańskie. Odpowiedzialni za przygotowanie obozu byli studenci WCh: Marcin Guza, Rafał Chojnacki, Bartosz Kamiński, Patrycja Żukowska i Agnieszka Czajkowska.

Podczas tegorocznego obozu odbyły się zajęcia dotyczące zagadnień z chemii jądrowej, modelowania molekularnego, a także savoir-vivre. Kadrę naukową stanowili: dr hab. Beata Krasnodębska – Ostręga, dr Janusz Cukras, mgr Jakub Sęk oraz mgr Damian Połomski. Gośćmi byli także Dziekan Wydziału Chemii z Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki – prof. Grygoriy Dmytriv oraz Agnieszka Grzegorczyk z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, która przeprowadziła szkolenie z pozyskiwania funduszy na badania.

Poza aspektem edukacyjnym zapewniona była również część wypoczynkowo-rozrywkowa. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić Jaskinię Raj oraz Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Ponadto, każdego wieczoru zapewnione były dodatkowe atrakcje mające na celu integrację uczestników wyjazdu, np. teleturniej chemiczny czy gra terenowa, po których uczestnicy otrzymywali atrakcyjne nagrody. Tradycją obozu jest już wspólne odtańczenie belgijki i poloneza. Obóz zakończył się imprezą tematyczną – AllColours Party.

Data publikacji: 20 maja 2019

Data ostatniej modyfikacji: 30 maja 2019