Poszukiwane osoby do udziału w projekcie IKP w Nowym Jorku
30 maja 2019

Poszukujemy osoby zainteresowane popularyzacją nauki do udziału w projekcie Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku.

Studenci studiów magisterskich oraz doktoranckich kierunków ścisłych i inżynieryjnych mogą zgłaszać się do udziału w projekcie, którego celem jest prowadzenie naukowych warsztatów popularyzatorskich dla dzieci i młodzieży w Polsce i USA.

Udział w projekcie ma szanse wziąć student najlepiej prezentujący zagadnienia popularnonaukowe, na podstawie rozmowy oraz warsztatu popularyzatorskiego z uczestnikami spotkania.

Termin przyjmowania zgłoszeń: do dnia 2 czerwca br. do godziny 23.59.

Więcej informacji (formularz zgłoszeniowy i oświadczenie): pdf

Wykład PTChem/wręczenie nagród im. W. Świętosławskiego 6.06.2019

W imieniu zarządu Oddziału Warszawskiego PTChem pragniemy serdecznie zaprosić na uroczystość wręczenia nagród im. Wojciecha Świętosławskiego oraz wykład pt. „Semiconductor nanocrystals: past, present, future”, który wygłosi Prof. Peter Reiss (CEA, Greoble).

Uroczystość wręczenia nagród rozpocznie się w czwartek 6 czerwca 2019 r. o godz. 17:30, a wykład po uroczystości wręczenia nagród około godz. 18:00, w Gmachu Technologii Chemicznej PW, Aula Czochralskiego ul. Koszykowa 75.

Po uroczystości wręczenia nagród im. Wojciecha Świętosławskiego i wykładzie odbędzie się spotkanie towarzyskie, na którym serwowane będzie świetne wino oraz znakomite kanapki, łakocie i owoce. Atmosfera na pewno będzie znakomita.