Prof. Henry C. Lee po raz kolejny w Polsce!
10 maja 2019

Prof. Henry C. Lee z New Haven University, światowej sławy kryminalistyk, „ojciec chrzestny” studiów Kryminalistyka i Nauki Sądowe, których jednym z pięciu tworzących wydziałów jest Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, odwiedził naszą Alma Mater.

W ramach swojej wizyty miał wystąpienie na konferencji „Miejsce zdarzenia”, zorganizowanej przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji z okazji 100-lecia polskiej kryminalistyki policyjnej oraz wygłosił wykład na Wydziale Prawa i Administracji na temat prowadzenia śledztw w sprawach, w których nie wykryto sprawców, „New Concept in Cold Case Investigations”.

Profesor Lee jest jednym z czołowych ekspertów z dziedziny nauk sądowych na świecie. Praca Pana profesora doprowadziła do wielu przełomów we współczesnych śledztwach kryminalnych. Miał swój udział w wielu najtrudniejszych sprawach ostatnich 50 lat. Prof. Lee współpracował z organami ścigania, pomagając rozwiązać ponad 8000 dochodzeń. W ostatnich latach jego podróże zaprowadziły go do Anglii, Bośni, Kanady, Chin, Brunei, Bermudów, Niemiec, Singapuru, Tajlandii, Bliskiego Wschodu, Ameryki Południowej i innych miejsc na całym świecie.

Prof. Henry C. Lee z dr Michałem Dobrowolskim – koordynatorem Studiów z ramienia Wydziału Chemii UW

Odkryj Miasteczko na styku kultur – Cultural Hot Spot UW!

Porozmawiaj z przedstawicielami kilkunastu państw i kultur, poczuj smaki z różnych zakątków świata, weź udział w warsztatach, spotkaniach i dyskusjach. Jednego dnia i w jednym miejscu. Odwiedź Miasteczko na styku kultur – Cultural Hot Spot UW, 17 maja na Kampusie Głównym UW i odkryj wielokulturowe oblicze Uniwersytetu Warszawskiego!

Zarząd Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego wraz z Welcome Point UW oraz Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu UW zapraszają do wspólnego odkrywania Miasteczka na styku kultur – Cultural Hot Spot UW. Podczas wydarzenia, które odbędzie się 17 maja na Kampusie Głównym UW, w godz. 10:30-18:00 będzie można:

• spotkać przedstawicieli organizacji studenckich oraz zagranicznych studentów z UW, którzy podczas warsztatów, pokazów i rozmów przybliżą kulturę m.in. Chin, Bhutanu, Japonii, Wietnamu, Rwandy, Nigerii, Turcji, Hiszpanii, Ukrainy czy Białorusi; miejsce: Dziedziniec Główny;
  • wziąć udział w panelach dyskusyjnych oraz spotkaniach z zaproszonymi gośćmi, którzy poruszą takie tematy, jak: wolontariat międzynarodowy, etyka podróżnika, sposoby na podróżowanie; miejsce: Budynek Audytoryjny (nowy Budynek Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych);
  • skosztować kuchni z różnych stron świata w strefie food trucków; miejsce: Dziedziniec Główny.

Wydarzenie jest organizowane po raz pierwszy i jak mówi Katarzyna Basisty, kierownik Welcome Point „jest odpowiedzią na potrzebę zgłaszaną przez studentów, przyjeżdżających do nas z najróżniejszych zakątków świata. Chcą pokazać to, co w ich krajach jest interesujące i co ich ukształtowało. Mają ogromne pokłady pozytywnej energii, którą chcieliby się podzielić, więc czerpmy z tego to, co najlepsze!”. Na UW studiuje ponad 4800 studentów i doktorantów zagranicznych. Największe grupy stanowią nasi wschodni sąsiedzi: Ukraińcy (959 osób) i Białorusini (748), a także Hiszpanie (310) i Włosi (300) oraz Chińczycy (263).

Chcesz być na bieżąco i poznać szczegóły Miasteczka na styku kultur – Cultural Hot Spot UW? Obserwuj nasze wydarzenie na Facebooku.

Organizatorzy: Zarząd Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, Welcome Point UW, Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu UW.

Rozstrzygnięcie konkursu w projekcie NCN OPUS

Komisja rekrutacyjna do przeprowadzenia konkursu na zatrudnienie Studentki/Studenta w projekcie badawczym OPUS finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki pt. „Elektrokatalizatory metali nieszlachetnych osadzonych na grafenie funkcjonalizowanym azotem aktywne wobec redukcji tlenu: ich projektowanie i badanie” ogłasza, że zwycięzcą konkursu została Pani Dominika Rutkowska.

Serdecznie gratulujemy!

23. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 11 maja br. w godz. 11.00-20.00 na PGE Narodowym odbędzie 23. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Pikniku jest MY I MASZYNY.

Pracownicy i Doktoranci naszego Wydziału zaprezentują pokazy ciekawej chemii skierowane do szerokiego grona publiczności. Numer naszego stanowiska F-17.

Serdecznie zapraszamy.

Dr Katarzyna Pałka i Dr Elżbieta Winnicka – koordynatorzy Pikniku Naukowego