Obóz Naukowy Chęciny 2018 [RELACJA]

W dniach 1 – 5 maja 2018 w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej UW w Chęcinach odbyła się druga edycja Obozu Naukowego organizowanego przez Zarząd Samorządu Studentów Wydziału Chemii UW wspierani przez kolegium dziekańskie. Odpowiedzialni za przygotowanie obozu byli studenci WCh: Marcin Guza, Rafał Chojnacki, Paweł Przybylski, Patrycja Żukowska i Agnieszka Czajkowska.

Podczas tegorocznego obozu odbył się szereg zajęć eksperymentalnych dotyczących badań środowiska naturalnego, obecności radionuklidów w produktach spożywczych, procesów krystalizacji, a także zajęcia dotyczące syntezy nanocząstek metalicznych i ich właściwości magnetycznych. Kadrę naukową stanowili: dr hab. Beata Krasnodębska – Ostręga, dr Joanna Kowalska, dr Kamil Strzelak, mgr Magdalena Rejnis – Strzelak, mgr Aleksandra Rękorajska, mgr Grzegorz Cichowicz oraz mgr Rafał Owarzany. Gościem obozu był także Dziekan Wydziału prof. Andrzej Kudelski oraz prof. Magdalena Pecul – Kudelska, która wygłosiła wykład popularnonaukowy.

Poza aspektem edukacyjnym zapewniona była również część wypoczynkowo-rozrywkowa. Pierwszego dnia uczestnicy zwiedzali Zamek Królewski w Chęcinach. W kolejne dni można było uczestniczyć w wycieczce do Jaskini Raj oraz rozgrywce w Paintball’a. Ponadto, każdego wieczoru zapewnione były dodatkowe atrakcje mające na celu integrację uczestników wyjazdu, np. teleturniej chemiczny czy otrzęsiny, po których uczestnicy otrzymywali atrakcyjne nagrody. Tradycją obozu jest już wspólne odtańczenie belgijki i poloneza. Obóz zakończył się imprezą tematyczną – fluoparty.

Data publikacji: 11 czerwca 2018

Data ostatniej modyfikacji: 27 czerwca 2018