Studenci i doktoranci Uniwersytetu Warszawskiego mogą wziąć udział w kursach online organizowanych przez uczelnie Sojuszu 4EU+ w semestrze letnim 2021/2022. Trwa rejestracja na zajęcia przygotowane przez Uniwersytet Karola w Pradze, Uniwersytet w Mediolanie i Uniwersytet Sorboński.
W semestrze letnim roku akademickiego 2021/2022 pięć uczelni Sojuszu 4EU+ (Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Karola w Pradze, Uniwersytet w Heidelbergu, Uniwersytet w Mediolanie i Uniwersytet Sorboński) uruchomi kursy online dla studentów i doktorantów 4EU+.
Oferta kursów uczelni partnerskich
Bioinformatyka na Uniwersytecie w Mediolanie, historia językoznawstwa na Uniwersytecie Karola w Pradze czy umiejętność wykorzystywania danych w kontekście kryzysu COVID-19 w ofercie Uniwersytetu Sorbońskiego – każdy student i doktorant UW może zapisać się na kurs prowadzony przez wykładowców z trzech europejskich uczelni:
- Uniwersytet Sorboński (katalog kursów i zasady rejestracji >>). Część zajęć rozpoczęła się 17 stycznia, jednak wciąż istnieje możliwość zapisania się na nie, w miarę dostępności miejsc;
- Uniwersytet w Mediolanie (katalog kursów i zasady rejestracji >>). Rejestracja na kursy rozpoczynające się w marcu jest otwarta do 20 lutego. Rejestracja na kursy zaczynające się w kwietniu potrwa od 21 lutego do 25 marca;
- Uniwersytet Karola w Pradze (katalog kursów i zasady rejestracji >>). Rejestracja jest otwarta do 11 lutego.
W marcu lub kwietniu zostanie opublikowany katalog kursów oferowanych przez Uniwersytet w Heidelbergu.
Zajęcia na UW dla studentów i doktorantów z zagranicy
Swoją ofertę kursów w semestrze letnim 2021/2022 dla studentów i doktorantów 4EU+ przygotował również Uniwersytet Warszawski.
Zajęcia będą związane z tematyką trzech programów flagowych 4EU+ (tzw. flagshipów): „Europa w zmieniającym się świecie: zrozumienie społeczeństw, gospodarek, kultur i języków” (Flagship 2), „Transformacja nauki i społeczeństwa poprzez rozwijanie zaawansowanych technologii informacyjnych, obliczeniowych i komunikacyjnych” (Flagship 3) oraz „Bioróżnorodność i zrównoważony rozwój” (Flagship 4). Wśród propozycji znajdują się m.in.: ochrona podwodnego dziedzictwa kulturowego, archeologia wojny w starożytnym świecie, historia języka i leksykografii, wykorzystanie narzędzi i-Tree w zarządzaniu zielenią miejską.
Rekrutacja rozpoczęła się 24 stycznia i potrwa do 20 lutego. Liczba miejsc jest ograniczona.
Przewodnik po procedurze rekrutacji na kursy UW dla studentów i doktorantów 4EU+ (EN) >>
Studenci i doktoranci UW mogą rejestrować się na przedmioty oferowane przez UW w odpowiedniej turze rekrutacji za pośrednictwem konta w systemie USOS. Należy sprawdzić, czy rejestracja na dany przedmiot jest nadal otwarta oraz dla jakiej grupy studentów jest przeznaczona.
Przed rozpoczęciem kursu oferowanego przez uczelnię partnerską Sojuszu student powinien podpisać w swojej jednostce dokument 4EU+ Learning Agreement. Wzór dokumentu >>
Szczegółowe informacje >>
Pytania dotyczące kursów online można kierować pod adresem: 4euplus.mobility(at)uw.edu.pl.
Źródło: www.uw.edu.pl