UW wdraża system ScienceCloud
05 kwietnia 2022

We wrześniu 2021 roku Uniwersytet Warszawski zakupił, ze środków Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”, system wspierający proces ewaluacji jakości działalności naukowej.

Wdrożony w IV kwartale 2021 roku system ScienceCloud pozwala na interaktywną ewidencję osiągnięć w ramach wszystkich kryteriów ewaluacji. Dodatkowo został zintegrowany z PBN oraz POL-on co pozwoliło na zasilenie go danymi bezpośrednio z interfejsów ministerialnych. Narzędzie umożliwia analitykę danych dotyczących dorobku naukowego pracowników zaliczanych do liczby N oraz monitorowanie potencjału ewaluacyjnego wszystkich prowadzonych w ramach UW dyscyplin naukowych. Dzięki wbudowanemu algorytmowi, zgodnemu z bieżącym stanem prawnym, pozwala na śledzenie i symulację wypełnienia udziałów jednostkowych, uwzględniając optymalny dobór osiągnięć w celu uzyskania najkorzystniejszego wyniku ewaluacji. System ScienceCloud pozwoli władzom uczelni oraz jednostek, a także kierownikom dyscyplin naukowych, sprawnie zarządzać procesem związanym z przygotowaniami do ewaluacji. Narzędzie będzie stanowiło również wsparcie działań Biura Obsługi Badań – jednostki koordynującej w ramach uczelni ten proces, a jednocześnie sprawującej na UW rolę kluczowego użytkownika ScienceCloud.

W marcu 2022 roku odbyły się szkolenia z zakresu funkcjonalności systemu, skierowane do przyszłych użytkowników – pracowników wskazanych przez władze wydziałów, jednostek oraz biur centralnych.

Docelowo System ScienceCloud będzie stanowił element szerszego systemu zarządzania wiedzą, budowanego w ramach działania V.1.1. IDUB na Uniwersytecie Warszawskim.

Źródło: www.inicjatywadoskonalosci.uw.edu.pl

Konkurs „Nauka jest dla ludzi”

Do 17.04.2022 r. Centrum Współpracy i Dialogu UW czeka na zgłoszenia do kolejnej edycji konkursu „Nauka jest dla ludzi”, w którym do wygrania jest 15 000 zł na promocję badań i działań pracowników naukowych Uniwersytetu Warszawskiego.

Informacje: https://cwid.uw.edu.pl/projekt/nauka-jest-dla-ludzi/
Regulamin: https://cwid.uw.edu.pl/wp-content/uploads/2022/03/Regulamin-konkursu-NJDL-V-edycja.pdf
Formularz zgłoszeniowy: https://cwid.uw.edu.pl/formularz-zgloszeniowy-konkursu-nauka-jest-dla-ludzi/

Prezentacja Pracowni Naukowych WCh 22.03.-22.04.2022 [PLAKATY ONLINE]

Po przerwie spowodowanej pandemią powróciła w formie stacjonarnej sesja sprawozdawcza z działalności naukowej – prezentacja Pracowni Naukowych Wydziału Chemii UW. Jest to już XXVI sesja.

Ze względu na stan pandemii w tym roku nie odbyło się uroczyste otwarcie sesji. Sprawozdawcza sesja plakatowa jednak odbyła się, głównie ze względu na konieczność zapoznania studentów z tematyką prowadzonych na naszym Wydziale prac badawczych, co ułatwi studentom wybór grupy badawczej, w której będą wykonywać pracę dyplomową.

Plakaty prezentowane będą do 22 kwietnia 2022 r.

Organizatorką Sesji jest dr Katarzyna Pałka.

ZAKŁAD CHEMII FIZYCZNEJ I RADIOCHEMII

ZAKŁAD CHEMII NIEORGANICZNEJ I ANALITYCZNEJ