Strona archiwalna. Zapraszamy do aktualnego serwisu > link

Absolwent Wydziału Chemii UW laureatem nagrody im. Stanisława Lema „Planeta Lem”

Miło nam ogłosić, że laureatem wręczanej po raz pierwszy w historii nagrody im. Stanisława Lema „Planeta Lem” w kategorii kultura został Edwin Bendyk za bezkompromisowe angażowanie się w swojej działalności publicystycznej w sprawy cywilizacyjne, wpływ techniki na społeczeństwo oraz za głęboką i nieoczywistą ocenę świata.

Edwin Bendyk jest absolwentem Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarzem i publicystą zajmującym się problematyką cywilizacyjną i wpływem techniki na życie społeczne, a także ekologią i rewolucją cyfrową. Jest kierownikiem Ośrodka Badań nad Przyszłością Collegium Civitas i wykładowcą w Centrum Nauk Społecznych PAN.

„Edwin Bendyk dla mnie jest człowiekiem, który daje mi poczucie bezpieczeństwa, że czytając go coś mogę wiedzieć o świecie, że to jest wiedza aktualna, a jednocześnie mieści się w humanistyce. Uważam, że Edwin Bendyk daje nam optymizm” – mówił podczas wtorkowej gali członek kapituły nagrody prof. Jerzy Bralczyk.

Laureat powiedział, że kiedy w młodości czytał „Cyberiadę” nie przypuszczał i nie marzył, że będzie kiedyś odbierał nagrodę inspirowaną twórczością Stanisława Lema. „Ta fascynacja Lemem przekształciła się w zarażenie +futurofilią+ – patrzeniem na przyszłość jako niekończącą się przygodę i zadanie” – mówił Bendyk.

 

Źródło: www.facebook.com/InstytutPolskaPrzyszlosciStanislawaLema/www.dzieje.pl


Data publikacji: 15 września 2021

Data ostatniej modyfikacji: 18 września 2021