Wyjazdowe stypendia naukowe przyznane

Fundacja rozstrzygnęła piąty konkurs o wyjazdowe stypendium naukowe, które jest dodatkową ofertą dla laureatów programu MISTRZ. Stypendium może być przeznaczone na wyjazd typu sabbatical leave do prestiżowego zagranicznego ośrodka naukowego w celu prowadzenia pracy badawczej.

Stypendium w wysokości 5 900 USD miesięcznie otrzymała Prof. dr hab. Ewa Górecka (laureatka programu MISTRZ 2013) z Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego na 6-miesięczny wyjazd do Lawrence Berkeley National Laboratory, w USA w celu realizacji projektu pt. „Soft matter with hierarchical structure resolved by x-ray studies”.

Każdy z wniosków w konkursie został oceniony przez co najmniej trzech recenzentów zagranicznych, którzy brali pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia naukowe kandydata oraz jego aktywność naukową w ostatnich pięciu latach, plan badawczy i prestiż ośrodka badawczego, w którym kandydat zamierza realizować badania.

Konkurs o wyjazdowe stypendia naukowe odbywa się raz w roku. W programie może być przyznanych do trzech stypendiów rocznie.

Więcej o programie: tutaj

Źródło: www.fnp.org.pl