Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 [RELACJA]
05 października 2017

3 października na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się Inauguracja roku akademickiego 2017/2018.

O godz. 11.00 w Auli im. Wojciecha Świętosławskiego ślubowanie składali kandydaci na studia I stopnia.

Uroczystość zaszczycił swoją obecnością J. M. Rektor Uniwersytetu Warszawskiego – prof. Marcin Pałys. Za stołem prezydialnym zasiedli: Dziekan Wydziału Chemii – dr hab. Andrzej Kudelski, prof UW, Prodziekan ds. studenckich – dr hab. Beata Krasnodębska-Ostręga, Prodziekan ds. finansów i rozwoju – dr hab. Zbigniew Rogulski, Prodziekan ds. naukowych i współpracy z zagranicą – prof. dr hab. Rafał Siciński, Kierownik Studiów Doktoranckich – prof. dr hab. Michał K. Cyrański, Dyrektor Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego – prof. dr hab. Ewa Bulska.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście – Dziekani zaprzyjaźnionych Wydziałów i Jednostek UW oraz Dyrektorzy Instytutów Badawczych. Uroczystość uświetnił Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego.

Wykład Inauguracyjny pt. „Dlaczego warto studiować… chemię” wygłosił prof. dr hab. Karol Grela.

O godz. 15.00 w auli Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych odbyła się Inauguracja roku akademickiego studiów II i III stopnia. Uroczystość została zorganizowana wspólnie z Dyrekcją Centrum i Dziekanem Wydziału Biologii. Wykład Inauguracyjny zatytułowany “Nowe wyzwania-szczepionki XXI wieku” wygłosiła prof. dr hab. Elżbieta K. Jagusztyn-Krynicka.