Seminarium Wydziałowe 29.05.2019

Dziekan Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na
SEMINARIUM WYDZIAŁOWE

29 maja 2019 (środa), o 15:00,
w Sali Starej Biblioteki (I piętro)

Dr KRZYSZTOF DUDZIŃSKI i radca prawny DAWID SIERŻANT
(LDS Łazewski Depo i Wspólnicy, sp.k.)

wygłoszą wykład

„Patent na dobry patent, czyli jak chronić swoje wynalazki”

Serdecznie zapraszam Pracowników, Doktorantów i Studentów Wydziału Chemii,
oraz inne zainteresowane osoby.

Dr hab. Andrzej Kudelski, prof. UW

Zarys wykładu:

Jednym z najważniejszych czynników determinujących wzrost ekonomiczny oraz rozwój gospodarki jest postęp techniczny. Miarą tego postępu są patenty – jedna z form ochrony własności przemysłowej.

Czym jednak w rzeczywistości są patenty? Dlaczego dla największych koncernów przemysłowych patenty są tak istotne? Czy dla naukowców patenty powinny być równie ważne? Czy złożenie wniosku o patent wyklucza możliwość publikowania wyników swoich badań? Jakie warunki trzeba spełnić aby uzyskać patent? Jakie możliwości otwiera uzyskanie patentu? Dlaczego powszechnie uważa się, że uzyskanie patentu jest trudne i kosztowne?

Na wyżej wymienione oraz szereg innych pytań w trakcie seminarium odpowiedzą:
dr Krzysztof Dudziński – obecnie łączący zawodowo wiedzę zdobytą na Wydziale Chemii UW z praktyką ochrony własności przemysłowej w jednej z warszawskich kancelarii prawnych, oraz
r. pr. Dawid Sierżant – radca prawny specjalizujący się w dziedzinie własności przemysłowej, od wielu lat współpracujący z naukowcami przy ochronie prawnej wyników ich badań.

Seminarium ma na celu przybliżyć Państwu tematykę ochrony własności przemysłowej, szczególnie z zakresu patentowania. Przygotowaliśmy je w formie krótkiej prelekcji, która ma na celu rozwinąć się w dyskusję. W trakcie seminarium chętnie odpowiemy na Państwa pytania i pomożemy rozwiać ewentualnie pojawiające się rozterki z zakresu patentowania.

Jeśli mają Państwo jakieś konkretne oczekiwania i/albo istnieją kwestie, które szczególnie chcieliby Państwo abyśmy wyjaśnili w trakcie seminarium, prosimy o informację drogą mailową (krzysztof.dudzinski@lds-ip.pl).

Materiały z Seminarium „Patent na dobry patent, czyli jak chronić swoje wynalazki”

Data publikacji: 21 maja 2019

Data ostatniej modyfikacji: 13 czerwca 2019