Strona archiwalna. Zapraszamy do aktualnego serwisu > link
Spotkanie informacyjne „Nowe Idee” w POB I
30 lipca 2021

I Priorytetowy Obszar Badawczy zaprasza na spotkanie informacyjne poświęcone składaniu wniosków w konkursie „Nowe Idee” w POB I.

Spotkanie odbędzie się 6 sierpnia 2021 r. o godzinie 12:00 na platformie Zoom. Udział w nim wezmą:

  • prof. dr hab. Zygmunt Lalak – Kierownik Programu IDUB,
  • dr Dominik Wasilewski – Koordynator Programu IDUB,
  • przedstawiciele Biura Koordynującego IDUB oraz
  • członkowie Komitetu Zarządzającego POB I.

Uprzejmie prosimy o przysyłanie poprzez poniższy formularz pytań i zagadnień, które chcieliby Państwo poruszyć w trakcie spotkania:

formularz zadawania pytań

pokój spotkania na platformie Zoom

 

Źródło: www.inicjatywadoskonalosci.uw.edu.pl


Laboratoria UW z akredytacją PCA

W lipcu Polskie Centrum Akredytacji przeprowadziło audyt w laboratoriach Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW i Wydziału Geologii UW. Wyniki kontroli potwierdziły m.in., że laboratoria spełniają wymagania systemowe oraz techniczne. Za mocne strony pracowni uznano wysokie kompetencje personelu badawczego, bardzo dobre wyposażenie i organizację jednostek.

Uniwersytet Warszawski posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji laboratoriów badawczych od 2014 roku. W akredytowanych laboratoriach prowadzone są badania chemiczne wody, gleby, żywności, chemikaliów oraz pomiarów fizykochemicznych. Procesem nadzoru objęte są:

  • Analityczne Centrum Eksperckie – kierownik grupy badawczej: prof. Ewa Bulska (CNBCh UW);
  • Laboratorium Biogeochemii i Ochrony Środowiska – kierownik grupy badawczej: prof. Małgorzata Suska-Malawska, (CNBCh UW);
  • Laboratorium Badań Strukturalnych i Fizyko-Chemicznych – kierownik grupy badawczej: prof. Aleksandra Misicka-Kęsik (CNBCh UW, Wydział Chemii UW);
  • Środowiskowe Laboratorium Niskotemperaturowej Skaningowej Mikroskopii Elektronowej Cryo-SEM – kierownik grupy badawczej: dr Emilia Wójcik (Wydział Geologii UW);
  • Laboratorium Mikroskopii I Spektroskopii Elektronowej – kierownik grupy badawczej: prof. Mikołaj Donten (CNBCh UW);
  • Laboratorium Bioanalityczne – kierownik grupy badawczej: prof. Magdalena Maj-Żurawska (CNBCh UW);
  • Greenmet Lab – kierownik grupy badawczej: dr hab. Wojciech Hyk (CNBCh UW).

Zakres elastyczny

CNBCh UW wnioskowało do PCA o zmianę stałego zakresu akredytacji na elastyczny. Wniosek dotyczył m.in. oznaczania pozostałości środków ochrony roślin i ich metabolitów w żywności i produktach rolnych techniką LC-MS/MS oraz oznaczania metali w żywności i produktach rolnych techniką ICP-MS.
Zakres elastyczny usług akredytowanych pozwoli laboratoriom szybciej reagować na potrzeby klientów oraz wydawać wyniki badań, powołując się na udzieloną akredytację.

Wyniki kontroli

Kontrola PCA potwierdziła m.in., że laboratoria spełniają wymagania systemowe oraz techniczne określone w normie PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 „Ogólne wymagania dotyczące kompetencji laboratoriów badawczych i wzorcujących”.
Za mocne strony laboratoriów uznano wysokie kompetencje personelu badawczego i bardzo dobre wyposażenie oraz organizację pracowni.

Akredytowana działalność laboratoryjna została rozszerzona o oznaczanie pozostałości ponad 600 pestycydów i ich metabolitów, mikotoksyn, ditokarbaminianów oraz wybranych metali w żywności i produktach rolnych. Tak szeroki zakres oferowanych usług pozwoli laboratoriom CNBCh UW aktywnie działać w obszarach związanych z bezpieczeństwem żywności.

Więcej informacji o akredytowanej działalności laboratoryjnej w CNBCh UW i na Wydziale Geologii UW dostępnych jest na stronie CNBCh >>

 

 

Źródło: www.uw.edu.pl


Kursy Uniwersytetu Otwartego UW

4 sierpnia rozpocznie się rejestracja na kursy Uniwersytetu Otwartego UW w pierwszym trymestrze roku akademickiego 2021/2022. W ofercie pojawi się blisko 300 zajęć, prowadzonych zdalnie i stacjonarnie. Kursy dotyczą sześciu obszarów tematycznych: kultury i idee, języki świata, człowiek i społeczeństwo, prawo, biznes i IT, nauka i środowisko oraz rekreacja i hobby.

2 sierpnia Uniwersytet Otwarty UW opublikuje ofertę zajęć w nowym trymestrze. 240 kursów odbędzie się online, a 58 stacjonarnie (jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli).

UOUW przygotował 80 nowych propozycji zajęć, m.in.:

  • „Mindfulness: czym jest i jak może pomóc nam w codziennym funkcjonowaniu” – kurs online,
  • „Tajemnice ogrodów. Odkrywanie historii ogrodnictwa w Wielkiej Brytanii z językiem angielskim (poziom B2)” – kurs online,
  • „Dla spragnionych podróży – miasta mniej znane, w pełni nieodkryte, rzadko odwiedzane…” – kurs stacjonarny,
  • „50 twarzy grzybów” – kurs online,
  • „Skuteczność menedżerska w biznesie międzynarodowym” – kurs stacjonarny,
  • „Komunikacja wizualna: Canva, Office365, Google, Adobe i WordPress” – kurs online.

Ucz się od najlepszych

Kontynuowany będzie cykl wykładów „Ucz się od najlepszych”, czyli zajęcia prowadzone każdorazowo przez innego eksperta z danej dziedziny wiedzy. W tym trymestrze Uniwersytet Otwarty proponuje cztery takie wykłady:

  • „50 noblistów i 50 nominowanych z terenów Rzeczypospolitej” – kurs stacjonarny,
  • „Jak było naprawdę? Historia Polski odarta z legend” – kurs online,
  • „11 twarzy sztuki – odmienne oblicza” – kurs online,
  • „O prawie, przestępcach i sprawach sądowych w PRL, czyli jak to było z tym szanowaniem prawa” – kurs online.

Zajęcia UOUW przeznaczone są dla wszystkich, którzy ukończyli 16 lat. Opłaty za kursy 30-godzinnne wynoszą od 275 zł.

Zapisy na kursy rozpoczną się 4 sierpnia o godz. 10.00. Pełna lista dostępnych zajęć dostępna będzie na stronie Uniwersytetu Otwartego UW 2 sierpnia. Rejestracja na zajęcia odbywa się przez stronę UOUW. Aby zapisać się na zajęcia należy mieć konto słuchacza w systemie UOUW.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie UOUW >>

 

Źródło: www.uw.edu.pl


Oferta pracy w Dziekanacie Studenckim Wydziału Chemii

Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego poszukuje osoby do pracy w DZIEKANACIE STUDENCKIM. Termin przesyłania dokumentów upływa 3 września 2021 roku. Więcej informacji >> pdf


Konkurs na stanowisko adiunkta w projekcie OPUS 17 NCN

Konkurs na stanowisko adiunkta (grupa pracowników badawczych) w ramach projektu OPUS 17: „Fotokatalizatory o schemacie-Z fotoaktywne w świetle widzialnym” finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Kierownik projektu: prof. dr hab. Magdalena Skompska. Termin przesyłania dokumentów upływa 28 sierpnia 2021 roku. Więcej informacji >> pdf

Post-doc position within the project OPUS 17 (National Science Center): „Visible-light driven Z-scheme photocatalysts”. Project leader: prof. dr hab. Magdalena Skompska. Deadline for applications: 28 August 2021. For more info see >> eng