Program Wsparcia Działalności Publikacyjnej Pracowników Uczelni
24 maja 2021Informacje ogólne
- Beneficjentami programu mogą być pracownicy zatrudnieni na wydziałach lub w innych jednostkach organizacyjnych Uniwersytetu Warszawskiego zaliczani do liczby N.
- Warunkiem koniecznym otrzymania dofinansowania jest złożenie informacji od wydawcy o możliwości wydania publikacji do końca 2021 roku.
- W celu otrzymania wsparcia należy złożyć wypełniony formularz wniosku dostępny na stronie: http://bob.uw.edu.pl/?attachment_id=4662
- Wnioski można składać w trybie ciągłym.
- Rozpatrywanie wniosku: maks. 14 dni od złożenia wniosku spełniającego wymogi formalne.
- W przypadku nieuzupełnienia braków formalnych w ciągu 30 dni wniosek uznaje się za anulowany.
- Warunek realizacji: uzyskanie zgody dziekana lub kierownika jednostki podstawowej UW.
- Rozliczenie: Przyznane środki finansowe podlegają rozliczeniu w Biurze Obsługi Badań (do rozliczenia merytorycznego (krótki opis zrealizowanego zadania) należy dołączyć zestawienie poniesionych kosztów (wydruk z SAP) podpisane przez Pełnomocnika Kwestora i Dziekana/Dyrektora na Wydziale/Jednostce w terminie 30 dni od zakończenia zadania).
- Okres realizacji maksymalnie do 31 grudnia 2021 r.
- Rekomendujemy przesyłanie wniosków w formie elektronicznej.
Obieg dokumentów
- Skan wypełnionego i podpisanego przez kierownika jednostki wniosku należy wysłać na adres: Ewa.Luczynska@adm.uw.edu.pl. Podpis składającego wniosek oraz kierownika jednostki mogą być elektronicznymi podpisami kwalifikowanymi.
- Decyzję o przyznaniu dofinansowania/odmowie przyznania dofinansowania/ konieczności uzupełnienia wniosku podejmuje Prorektor ds. badań.
- Biuro Obsługi Badań przygotowuje pismo informujące wnioskodawcę, kierownika jednostki i kwesturę o decyzji Prorektora ds. badań wraz z kwotą przydzielonego dofinansowania.
Środki przyznane w ramach Rektorskiego Programu Wsparcia Działalności Publikacyjnej Pracowników Uczelni będą rozliczane w jednostkach organizacyjnych.
Dofinansowanie wydawania publikacji
Monografie i rozdziały
- Dofinansowywane będą koszty publikacji monografii, rozdziałów w monografiach, w Wydawnictwach punktowanych z Poziomu I listy Ministerstwa (80 pkt) – Wykaz wydawnictw (lista pdf)
- W przypadku monografii finansowana jest różnica w kosztach wydania publikacji oraz planowanego zwrotu ze sprzedaży.
- Kwota dofinansowania jest przyznawana na podstawie zweryfikowanego kosztorysu. Do wniosku należy dołączyć kosztorys zweryfikowany przez Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego (WUW).
- Warunkiem uzyskania dofinansowania jest dołączenie informacji z wydawnictwa potwierdzającego opublikowanie książki do końca 2021 r.
- W opisie wniosku należy podać tytuł monografii/rozdziału, nazwę wydawnictwa, autorów wraz z afiliacjami oraz krótki opis publikacji.
- Preferowane będzie wydawanie monografii w WUW.
Artykuły
- Dofinansowywane będą artykuły złożone do czasopism mających minimum 70 punktów według aktualnego wykazu czasopism naukowych Ministra Edukacji i Nauki – Scalony wykaz czasopism i materiałów konferencyjnych [xlsx]
- Dofinansowaniu w wysokości do 5 000,00 zł podlegać będą artykuły złożone do punktowanych czasopism uniwersyteckich.
- Warunkiem uzyskania dofinansowania jest dołączenie informacji z czasopisma potwierdzającego opublikowanie artykułu do końca 2021 r.
- W opisie wniosku należy wskazać: tytuł czasopisma, numer ISSN czasopisma, wydawcę, tytuł artykułu, autorów wraz z afiliacjami, krótki opis zadania.
- Środki przyznane na publikację w punktowanych czasopismach uniwersyteckich będą przekazywane jednostce organizacyjnej UW wydającej czasopismo.
Wykup opcji open access dla artykułów oraz monografii
- Dofinansowywany będzie wykup opcji open access w przypadku artykułów składanych do czasopism mających co najmniej 70 punktów według aktualnego wykazu Ministra Edukacji i Nauki oraz do punktowanych czasopism uniwersyteckich.
- Warunkiem uzyskania promesy na dofinansowanie jest dołączenie informacji z czasopisma potwierdzającej przyjęcie i opublikowanie artykułu do końca 2021 r.
- We wniosku należy wskazać: tytuł czasopisma, numer ISSN czasopisma, numer DOI artykułu, wydawcę, tytuł artykułu, autorów wraz z afiliacjami, krótki opis zadania.
- Udzielana może być też promesa na wykup opcji open access w przypadku monografii przyjętych do druku z Poziomu I listy Ministerstwa.
- We wniosku należy wskazać wydawcę, tytuł, autorów wraz z afiliacjami, krótki opis zadania.
- Warunkiem otrzymania promesy jest dołączenie informacji z wydawnictwa potwierdzającego publikację monografii do końca 2021 r.
- Dofinansowanie wykupu opcji open access będzie przyznawane tylko artykułom i monografiom, które do ogłoszenia Programu Wsparcia nie były opublikowane.
- Środki na wykup opcji open access będą przekazywane jednostce po przesłaniu skanu faktury/noty do Biura Obsługi Badań.
Źródło: www.bob.uw.edu.pl
Spotkanie na temat konkursu „Nowe Idee”
28 maja odbędzie się w formie online spotkanie informacyjne poświęcone składaniu wniosków w konkursie IDUB „Nowe Idee”, który tym razem dotyczy Priorytetowego Obszaru Badań IV: Przekraczanie granic humanistyki.
Podczas spotkania zainteresowani będą mogli zapoznać się ze szczegółami konkursu oraz uzyskać odpowiedzi na pytania związane z formalnościami, które należy dopełnić przy składaniu wniosku.
W spotkaniu wezmą udział: prof. Zygmunt Lalak, prorektor UW ds. badań, dr Dominik Wasilewski, koordynator programu IDUB, przedstawiciele biura koordynującego IDUB oraz członkowie komitetu zarządzającego POB IV.
Spotkanie odbędzie się online na platformie Zoom w piątek, 28 maja, o godz. 9:00.
Formularz zadawania pytań >>
Pokój spotkania na platformie Zoom >>
W czasie spotkania będzie możliwość zadawania pytań.
Wnioskodawcą w organizowanych przez Priorytetowe Obszary Badawcze konkursach „Nowe Idee” może być:
- pracownik badawczy lub badawczo-dydaktyczny posiadający co najmniej stopień naukowy doktora zaliczany do liczby N;
- zespół pracowników, reprezentowany przez kierownika projektu, który w imieniu zespołu składa wniosek o dofinansowanie. Kierownik projektu musi posiadać co najmniej stopień naukowy doktora, zaliczanego do liczby N. W skład zespołu badawczego wchodzą pracownicy badawczy lub badawczo-dydaktyczni UW, zaliczani do liczby N oraz mogą wchodzić studenci lub doktoranci Uniwersytetu Warszawskiego, którzy realizują zadania w projekcie.
Konkurs skierowany jest do pracowników UW, którzy planują realizację przedsięwzięć badawczych, wpisujących się w obszar tematyczny POB ─ tym razem POB IV, którego celem jest wzmocnienie i rozbudowa potencjału badań humanistycznych realizowanych na Uniwersytecie Warszawskim. Planowane projekty badawcze muszą przyczyniać się do realizacji celów oraz wskaźników programu IDUB. Czas trwania projektów nie może być dłuższy niż do 28 lutego 2023 r.
Do głównych założeń programu IDUB należą m.in.:
- zwiększenie wpływu działalności naukowej uczelni na rozwój światowej nauki;
- wzmocnienie współpracy badawczej z instytucjami naukowymi o wysokiej renomie w skali międzynarodowej;
- podniesienie jakości kształcenia studentów i doktorantów UW.
Więcej informacji o konkursie >>
Więcej informacji o POB IV: Przekraczanie granic humanistyki >>
Informacje o spotkaniu >>
Źródło: www.uw.edu.pl
Konkurs na Projekty Badawcze finansowane przez Wydział Chemii – edycja 2021
Zachęcamy do aplikowania w konkursie na Projekty Badawcze realizowane przez doktorantów (III i IV rok studiów doktoranckich) i pracowników Wydziału Chemii UW oraz doktorantów kształcących się w szkołach doktorskich UW (I i II rok kształcenia), którzy w ostatnim czasie złożyli niezakwalifikowany do sfinansowania wniosek w prestiżowym konkursie grantowym – edycja 2021.
Termin składania wniosków: 30 czerwca 2021 roku.