Warsztaty online dla doktorantów i nauczycieli akademickich 4EU+
18 maja 2021

Uniwersytet w Heidelbergu organizuje kurs o nauczaniu opartym na badaniach. Warsztaty w formule self-paced skierowane są do doktorantów i pracowników naukowo-dydaktycznych uczelni należących do Sojuszu 4EU+. 21 maja i 4 czerwca odbędzie się również Digital Open Hour w formie online.

Doktoranci i nauczyciele akademiccy uczelni członkowskich Sojuszu 4EU+, którego członkiem jest Uniwersytet Warszawski, reprezentujący wszystkie dyscypliny nauki, mogą wziąć udział w warsztatach online dotyczących nauczania opartego na badaniach. Organizowany przez Uniwersytet w Heidelbergu kurs ma formułę self-paced, co oznacza, że poszczególne jego etapy mogą być realizowane przez uczestnika we własnym tempie.

Warsztaty trwają ok. trzech godzin. Zawierają zarówno część teoretyczną, jak i zadania praktyczne. Ich częścią jest również sekcja „Didactical Basics”, której celem jest odświeżenie wiedzy na temat nauczania w szkolnictwie wyższym.

Cele kursu:

• poznanie różnorodnych aspektów nauczania opartego na badaniach,
  • określenie podejścia uczelni do research-based learning w kontekście teorii Healeya i Jenkinsa,
  • wyjaśnienie cyklu badawczego w danej dyscyplinie,
  • określenie aktywności studentów w cyklu badawczym,
  • zaplanowanie możliwości rozwinięcia nauczania opartego na badaniach na uczelni.

Materiały warsztatowe są dostępne na MS Teams Uniwersytetu w Heidelbergu. By wziąć udział w warsztatach, należy wysłać swój adres e-mail przypisany do konta w MS Teams na adresy:
anne.schindel@zuv.uni-heidelberg.de,
eggensperger@uni-heidelberg.de.

Digital Open Hour

21 maja i 4 czerwca o godz. 13.00 odbędzie się Digital Open Hour online, podczas którego będzie można wymienić się doświadczeniami dotyczącymi metod dydaktycznych >>

Więcej informacji o warsztatach

Źródło: www.uw.edu.pl

I targi pracy dla doktorantów Work&Science Forum 27-29.05.2021

W dniach 27-29 maja 2021 odbędą się pierwsze targi dla doktorantów Work&Science Forum. Wydarzenie jest organizowane przez Krajową Reprezentację Doktorantów (KRD) oraz Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA) w formie hybrydowej.

Celami wydarzenia są:

1. Uświadamianie i edukacja doktorantów oraz kandydatów do szkół doktorskich na temat wpływu doświadczenia zawodowego zbieranego w trakcie doktoratu na możliwości rozwoju w sektorze prywatnym.
  2. Zasygnalizowanie w przestrzeni publicznej problemu braku efektywnej współpracy sektora akademickiego z firmami R&D w Polsce.
  3. Określenie możliwych dróg rozwoju, zdefiniowanie ośrodków, instytucji oraz regionów o najwyższym potencjale rozwoju dla młodych naukowców.
  4. Podkreślenie wagi doktoratów wdrożeniowych i zaangażowania firm w aktualny model kształcenia doktorantów.

Dla uczestników, czyli doktorantów wszystkich dziedzin nauki oraz studentów ostatnich lat studiów, przewidziane są wykłady plenarne w stylu TED, panele eksperckie, szkolenia z umiejętności miękkich, oraz targi pracy. Zapisy na wydarzenie są dostępne w formularzu:
[https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc0jD48-kBs-VwoAfNlwa9k5roRFlCHrKWwnTCZoF97jpp2yw/viewform?gxids=7628]

Wydarzenie zostało objęte patronatami: Polskiej Akademii Nauk, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, Piotra Mazurka – Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej oraz Przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.wsforum.pl, oraz fanpage na facebooku [https://www.facebook.com/Work-Science-Forum-110145921180692], gdzie znajdują się najbardziej aktualne informacje dotyczące Harmonogramu wydarzenia, Wystawców, Sponsorów, Ambasadorów oraz Szkoleń.

Webinar „Rapid response to emerging biomedical challenges and threats” prof. Wladek Minor 19.05.2021

We have pleasure invite to the webinar, title: „Rapid response to emerging biomedical challenges and threats” presented by prof. Wladek Minor – Wednesday, May 19th, 2021 3:15 PM – details below and attached PDF:
Biological Physics and Bioinformatics Seminar, Faculty of Physics UW

Wladek Minor, Harrison Distinguished Professor (Department of Molecular Physiology and Biological Physics, University of Virginia, Charlottesville, VA, USA)
Rapid response to emerging biomedical challenges and threats
Wednesday, May 19th 2021 15:15

Hosts: