Spotkanie informacyjne „Nowe Idee” w POB V
06 maja 2021

V Priorytetowy Obszar Badawczy zaprasza na spotkanie informacyjne poświęcone składaniu wniosków w konkursie „Nowe Idee” w POB V.

Spotkanie odbędzie się 11 maja 2021 r. o godzinie 13:00 na platformie Zoom. Udział w nim wezmą:

• prof. dr hab. Zygmunt Lalak – Kierownik Programu IDUB,
  • dr Dominik Wasilewski – Koordynator Programu IDUB,
  • przedstawiciele Biura Koordynującego IDUB oraz
  • członkowie Komitetu Zarządzającego POB V.

Uprzejmie prosimy o przysyłanie poprzez poniższy formularz pytań i zagadnień, które chcieliby Państwo poruszyć w trakcie spotkania:

formularz zadawania pytań

pokój spotkania na platformie Zoom

Źródło: www.inicjatywadoskonalosci.uw.edu.pl

Spotkania o konkursach IDUB „Nowe Idee”

Członkowie społeczności akademickiej UW mogą wziąć udział w spotkaniach informacyjnych dotyczących składania wniosków w konkursach IDUB organizowanych pod wspólną nazwą „Nowe Idee”. Będą one poświęcone Priorytetowym Obszarom Badawczym (POB) II i V. Spotkania w formie online planowane są na 10 i 11 maja.

Podczas spotkań członkowie społeczności UW będą mogli zapoznać się ze szczegółami konkursów oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

W spotkaniach wezmą udział m.in.: prof. Zygmunt Lalak, prorektor UW ds. badań, zespół koordynujący działalność danego POB oraz pracownicy Biura Obsługi Badań.

Spotkania informacyjne na temat. konkursów „Nowe Idee”:

• 10 maja, godz. 16.00: POB II

Formularz zadawania pytań >>
Pokój spotkania na platformie Zoom >>

• 11 maja, godz. 13.00: POB V

Formularz zadawania pytań >>
Pokój spotkania na platformie Zoom >>

Spotkania są otwarte dla społeczności akademickiej. W czasie spotkania będzie możliwość zadawania pytań poprzez czat.

Wnioskodawcą w organizowanych przez Priorytetowe Obszary Badawcze konkursach „Nowe Idee” może być:

• zatrudniony na UW pracownik badawczy lub badawczo-dydaktyczny posiadający co najmniej stopień naukowy doktora zaliczany do liczby N albo
  • zespół badawczy składający się z pracowników, reprezentowany przez kierownika projektu, który w imieniu zespołu składa wniosek o dofinansowanie. Zespół badawczy wyznacza kierownika projektu konkursowego spośród swoich członkó Kierownik projektu musi posiadać co najmniej stopień naukowy doktora, zaliczanego do liczby N. Zespół badawczy mogą tworzyć pracownicy badawczy lub badawczo-dydaktyczni UW zaliczani do liczby N oraz studenci lub doktoranci UW realizujący zadania w projekcie.

Konkursy adresowane są do pracowników UW, którzy planują realizację przedsięwzięć badawczych wpisujących się w obszar tematyczny POB. Planowane projekty badawcze muszą także przyczyniać się do realizacji celów oraz wskaźników Programu. Pula środków w pierwszej edycji konkursu wynosi ok. 3 mln zł dla wszystkich POB. Czas trwania projektów nie może trwać dłużej niż do 28 lutego 2023 r.

Wnioski można składać do 21 maja 2021 r. w POB II oraz do 20 maja 2021 r. w POB V.

Źródło: www.uw.edu.pl

Oferta pracy dla doktoranta w projekcie M-ERA.NET 2 Call 2019 NCN

Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW, Kierownik Projektu – prof. Johannes Ehrenfried Zschech poszukuje kandydatów do pracy w ramach projektu badawczego M-ERA.NET 2 Call 2019 finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Tytuł projektu „Synteza i charakterystyka nowych materiałów hybrydowych 2 D do zastosowań jako superkondensatory”, akronim HYSUCAP. Termin przesyłania dokumentów upływa 16 maja 2021. Więcej informacji >> pdf

The University of Warsaw Biological and Chemical Research Centre, Head of the project – Prof. Johannes Ehenfried Zschech is looking for candidates to work in a scientific project „Synthesis and characterization of novel 2D hybrid materials for supercapacitors”, Acronym: HYSUCAP, programme M-ERA.NET 2 Call 2019 supported by National Science Centre. Deadline for applications: 16 May 2021. For more info see >> eng

Nowa broszura dla naukowców

„Naukowiec w sieci” to odświeżona wersja znanego pracownikom UW poradnika na temat profesjonalnych i popularnych portali dla naukowców.
Z poradnika można dowiedzieć się na co zwrócić uwagę zakładając konto na ORCiD, Research Gate czy Google Scholar, w jaki sposób uporządkować profil autora w PBN i co zrobić, by zintegrować posiadane konta społeczne.

Poradnik można pobrać tu: http://archiwum.chem.uw.edu.pl/wp-content/uploads/2021/05/Naukowiec-w-sieci-2.pdf