Wyniki konkursu POLNOR 2019

W ramach, ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, konkursu POLNOR 2019 na polsko-norweskie projekty badawcze Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego jako członek konsorcjum (Warszawski Uniwersytet Medyczny – lider projektu, Instytut Chemii i Techniki Jądrowej, University of Bergen, Norwegian Institute for Air Research oraz NorGenoTech AS) uzyskał wsparcie finansowe projektu „Theranostic Exosomes in Personalized Cancer Nanomedicine TEPCAN”.

Na czele zespołu stanie prof. dr hab. Ireneusz Grudziński z Katedry Toksykologii Stosowanej Wydziału Farmaceutycznego, a liderem grupy z WCh UW jest dr hab. Anna M. Nowicka.

Wartość projektu to 6 475 770,11 zł.

POLNOR 2019 to konkurs finansowany w ramach III edycji Funduszy Norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) na lata 2014-2021 z programu „Badania stosowane”. Jego operatorem jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Obszary tematyczne, które objął konkurs to: zdrowie i opieka społeczna; przemysł i technologie informacyjne; energia, transport i klimat; żywność i zasoby naturalne; rozwój społeczny i gospodarczy oraz pojazdy bezzałogowe.
W konkursie do dofinansowania rekomendowano 38 spośród 74 zgłoszonych projektów, na łączną kwotę 49 745 454 euro.

POLNOR – Lista rankingowa wniosków rekomendowanych do dofinasowania

Więcej informacji: www.ncbr.gov.pl