Dr Jerzy Krzystek z Florida State University w CNBCh UW
05 czerwca 2019

W terminie 10-15.06.2019 r., będzie gościł w CNBCh UW, dr Jerzy Krzystek z National High Magnetic Field Laboratory, Florida State University.

Doktor Krzystek będzie gościem grupy badawczej Środowiskowo Czułe Materiały i Kompozyty Polimerowe, kierowanej przez doktora habilitowanego Marcina Karbarza.

Doktor Krzystek wygłosi 2 wykłady oraz seminarium:

Wykład 1
Wykład 2
Wykład 3

Szkolenia Elsevier- Scopus, ScienceDirect, Mendeley 18.06.2019

LINK do zapisów: https://forms.gle/w8KqnnWFrbPiGtAC8

LINK do zapisów: https://forms.gle/NwQ5T6mxatmAiPDL7

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Elsevier-szkolenia

II czytanie Projektu Statutu UW

12 czerwca rozpocznie się II czytanie Projektu Statutu UW. Projekt uwzględnia poprawki zgłoszone w trakcie I czytania dokumentu, które trwało podczas majowych posiedzeń Senatu UW.

Projekt Statutu UW z 3 czerwca 2019 roku (pdf) >>

Poprawki do obecnej wersji projektu senatorowie mogą zgłaszać do 10 czerwca. II czytanie rozpocznie się na posiedzeniu Senatu UW 12 czerwca.

Dyskusja nad dokumentem toczyć się będzie też podczas posiedzenia Komisji Senackiej Prawno-Statutowej 10 czerwca, a także podczas pierwszego spotkania Rady uczelni UW. Projekt będzie również opiniowany przez związki zawodowe działające na uczeni.

Źródło: www.uw.edu.pl

Brave Camp – letnia szkoła przedsiębiorczości

W dniach 7-13 lipca odbędzie się Brave Camp, czyli letnia szkoła przedsiębiorczości dla studentów, absolwentów (do 2 lat od ukończenia studiów), doktorantów i pracowników Uniwersytetu Warszawskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W ciągu jednego tygodnia lipca członkowie obu społeczności akademickich, którzy myślą o założeniu własnej firmy, realizacji projektów społecznych lub naukowych, będą mierzyć się ze swoimi pomysłami pod okiem praktyków biznesu. W trakcie szkoleń i warsztatów podpowiedzą oni jak zaplanować, realizować, rozwijać i promować swój projekt. Szkołę zakończy Demo Night, czyli prezentacja projektów doskonalonych podczas warsztatów. Jury oceni zaprezentowane projekty, a uczestnicy będą mieli szansę wygrania jednego z trzech grantów (5000 zł, 3000 zł i 2000 zł).

Tegoroczny wyjazd jest piątą edycją Brave Campu – imprezy finansowanej z Programu zintegrowanych działań na rzecz rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego. Zapisy na Brave Camp potrwają do 10 czerwca. Wyjazd organizuje Inkubator UW.

Na stronie Inkubatora UW oraz na Facebooku można znaleźć dodatkowe informacje oraz wypełnić formularz rekrutacyjny.

Źródło: www.uw.edu.pl