27 kwietnia na Uniwersytecie Warszawskim odbył się Dzień Otwarty. Wszyscy zainteresowani studiami na UW, mogli poznać zasady rekrutacji i oferty edukacyjne wydziałów oraz zwiedzić kampus główny. Na uczestników czekały także atrakcje specjalne. Wydział Chemii UW również uczestniczył w tym wydarzeniu.
Dzień Otwarty to jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń Uniwersytetu Warszawskiego, podczas którego swoją ofertę prezentują wszystkie uniwersyteckie jednostki. Każdego roku, w ciągu jednego dnia, progi uczelni odwiedza setki osób zainteresowanych nauką na UW.
27 kwietnia, podobnie jak w latach ubiegłych, kandydaci na studia I i II stopnia oraz jednolite magisterskie mogli porozmawiać z wykładowcami i studentami, zapoznać się z zasadami rekrutacji na poszczególne kierunki oraz poznać ofertę dydaktyczną wydziałów i innych jednostek. Dodatkowych informacji udzielały także poszczególne biura uniwersyteckie, w tym m.in. Biuro Rekrutacji oraz Biuro Karier, które podpowiadało jak skutecznie szukać pracy.
Wydarzenie było także okazją do tego, żeby dowiedzieć się więcej na temat pozostałych aktywności, w jakich poza studiowaniem mogą brać udział studenci. Swoje oferty przedstawił m.in. Samorząd Studentów UW, Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu oraz Teatr Hybrydy, którego przedstawiciele sprawdzali dykcję uczestników Dnia Otwartego.
W tym roku pojawiły się także nowości – stoisko Programu zintegrowanych działań na rzecz rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego (ZIP), namiot sojuszu uczelni europejskich 4EU+ oraz przygotowana przez Instytut Kultury Polskiej, gra terenowa z wykorzystaniem strony internetowej www.ok.uw.edu.pl, zawierająca mapę kampusu wraz z opisami najważniejszych i najciekawszych miejsc.
Podczas Dnia Otwartego kampus można było zwiedzać także w bardziej „tradycyjny” sposób. Na wycieczkę z przewodnikiem śladami uniwersyteckich zabytków zaprosiło Muzeum UW. Zbiórki osób zainteresowanych spacerem po kampusie odbywały się co godzinę na placu pomiędzy Bramą Główną a dawną Biblioteką Uniwersytecką.
Odwiedzający mogli także kolekcjonować pieczątki. Osoby, które zebrały stemple z trzech różnych stanowisk, otrzymały gadżet UW.