Jak laboratoria kryminalistyczne i praca techników przedstawiane w serialach telewizyjnych mają się do stanu rzeczywistego?
Wykładowcy spróbują odpowiedzieć na to pytanie i wciągnąć do rozmowy na fascynujący temat możliwości techniki kryminalistycznej w dzisiejszym świecie.
Wraz z postępem nauki coraz ciężej nadążyć za rozwojem nowoczesnych technologii. Nowinki te wykorzystywane są również przez organy ścigania i wymiar sprawiedliwości.
Jednocześnie od lat furorę robią książki i seriale pokazujące kulisy pracy śledczych.
Czy jednak fikcja filmowa i literacka ukazuje rzeczywiste możliwości i narzędzia którymi posługuje się Policja i Prokuratura? A także jak ta fikcja wywarła nieodwracalny wpływ na ich pracę?
Odpowiedzi na te i inne pytania udzielą dwaj prelegenci: prawnik Kamil Kowalczyk i chemik Michał Dobrowolski, członkowie Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22.
***
Kamil Kowalczyk – aplikant prokuratorski Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Ukończył studia na wydziale prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada również dyplom studiów podyplomowych z zakresu Prawa dowodowego, kryminalistyki i nauk pokrewnych, prowadzonych przez Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego. Zawodowo interesuje się odpowiedzialnością karną w dogmatyce prawa, oraz medycyną sądową.
***
Dr Michał Dobrowolski – Adiunkt na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Jest autorem 24 publikacji w czasopismach o zasięgu międzynarodowym. Ukończył studia podyplomowe Prawo dowodowe, kryminalistyka i nauki pokrewne, prowadzone przez Centrum Nauk Sądowych UW. Jego zainteresowania i aktywność naukowa wiążą się ściśle z fizyczną chemią organiczną. Interesuje się również kryminalistyką, a w szczególności jej aspektami związanymi z chemią.
—
Coctail Bar Worek Kości, ul. Bagatela 10, Warszawa
25 września 2018 r., start godz. 19.00
Wstęp wolny. TYLKO DLA DOROSŁYCH. BEZ REZERWACJI MIEJSC.
Ilość miejsc ograniczona przestrzenią Worka i bezpieczeństwem Gości.