Dzień Otwarty Szkoły Edukacji PAFW i UW 12.03.2018
07 marca 2018Na Wydziale Chemii wiele osób wybiera ścieżkę dydaktyczną. Część z nich może zdecydować się po studiach na zdobycie kwalifikacji do nauczania również matematyki. W Szkole Edukacji PAFW i UW mają taką możliwość. Studia są bezpłatne, trwają rok, odbywają się w trybie dziennym, obejmują całoroczną praktykę w szkołach (ponad 300 godzin), studenci mogą ubiegać się o przyznanie stypendium (do 2 tys. zł miesięcznie).
12 marca podczas dnia otwartego Szkoły Edukacji PAFW i UW odbędą się warsztaty, podczas których można będzie zobaczyć w praktyce, jak prowadzone są zajęcia w Szkole Edukacji, oraz dowiedzieć więcej na temat programu kształcenia nauczycieli.
Uczestnicy będą m.in. poznawać sekretne życie matematyczne zwykłych przedmiotów, rozmawiać o liczeniu czy rozwiązywać zadania w kawałkach (technika pracy w grupie na lekcjach matematyki). Przyjść mogą wszyscy, którzy chcą poznać nowe metody edukacyjne. Wstęp jest wolny.
Szczegółowy program oraz opisy zajęć znajdują się na stronie: http://szkolaedukacji.pl/dzien-otwarty-2018/
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/168449693805425/
Ombudsman-Rzecznik akademicki ds. studenckich i pracowniczych
Rzecznik akademicki efektywnie wspiera w rozwiązywaniu konfliktów i sporów pojawiających się w środowisku akademickim. Zadaniem Ombudsmana jest dbanie o to, żeby wszyscy członkowie społeczności uniwersyteckiej byli traktowani sprawiedliwie i uczciwie. W swoich działaniach Rzecznik przestrzega zasad poufności i bezstronności.
Dyżury rzecznika odbywają się w poniedziałki i czwartki w godzinach 11:00 – 14:00 przy ul. Dobrej 56/66, na I piętrze w pokoju nr 1.60 C.
Zachęcamy do zapoznania się z instytucją Ombudsmana.
Seminarium Wydziałowe 09.03.2018
Dziekan Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na SEMINARIUM WYDZIAŁOWE
9 marca 2018 (piątek), o 15:30,
w Sali Marii Skłodowskiej Curie (obok Dziekanatu)
(Wydział Chemii UW, ul. Pasteura 1)
Prof. James A. Cox
(Department of Chemistry, Miami University, Oxford, Ohio, USA)
wygłosi wykład
„Electroanalytical Chemistry: a Historical Perspective”
Serdecznie zapraszam Pracowników, Doktorantów i Studentów Wydziału Chemii, oraz inne zainteresowane osoby.
Dr hab. Andrzej Kudelski, prof. UW