„Uniwersytet Młodego Chemika” Biłgoraj

„Uniwersytet Młodego Chemika” realizowany przez Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego zawitał do Biłgoraja. To ogólnopolski projekt wspierany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Program „Uniwersytet Młodego Chemika” to inicjatywa, mająca na celu umożliwienie szybszego wejścia w świat nauki ponadprzeciętnie zdolnej młodzieży. Program ten adresujemy do młodych entuzjastów chemii, do aktywnych uczestników teoretycznych i doświadczalnych kół chemicznych oraz licealistów pragnących związać swoją przyszłość  z  tą  dziedziną  nauki. W  ramach  tego  programu  oferujemy  uczniom  możliwość wykonania indywidualnych projektów naukowych, których tematy zostały przedłożone przez naszych pracowników naukowych i opisane w krótkiej i przystępnej formie. To nie jest stricte promowanie samej chemii, ale wyławianie i szlifowanie diamentów by stały się brylantami – przyznaje w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl Prodziekan ds. studentów Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego dr hab. Beata Krasnodębska-Ostręga.

"Uniwersytet młodego chemika"

"Uniwersytet młodego chemika" przyjechał do szkoły podstawowej nr 5