Utworzenie grupy na Facebooku dla absolwentów UW
13 listopada 2018

Klub Absolwentów UW otwiera nową platformę komunikacji! Wszystkich absolwentów Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego zachęcamy do dołączenia do grupy na Facebooku. Znajdą tam Państwo nie tylko informacje o organizowanych wydarzeniach na UW, ale także najnowsze wiadomości z życia uniwersytetu, ofertę dodatkowych kursów i zajęć oraz zaproszenia do udziału w szeregu uczelnianych inicjatywach.

Piąte urodziny Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu 7.12.2018

Jak znaleźć czas na działania społeczne? Możliwości jest wiele

Jeżeli wymówka Nie mam czasu” spędza Ci sen z powiek, przyjdź na spotkanie Możliwości jest wiele. Jak znaleźć czas na działania społeczne?, podczas którego zaproszeni przez Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu wolontariusze i wolontariuszki opowiedzą o tym co, jak i KIEDY robią w ramach swojej działalności. Jednym z gości będzie Janina Bąk (Janina Daily) – autorka bloga janinadaily.com, gwiazda TEDx’ów i konferencji, statystyczka oraz wolontariuszka. Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia o 17:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej. Rejestracja trwa do 23 listopada.

Okazja, żeby znaleźć czas i przyjść na spotkanie jest wyjątkowa! Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu kończy 5 lat. To idealny moment, żeby podsumować dotychczasową działalność UCW i docenić pracę wolontariuszy – w bazie jest ich ponad 1300! Dzięki nim możliwa jest realizacja wielu niezwykłych projektów na Uniwersytecie Warszawskim oraz poza uczelnią.
Data również jest nieprzypadkowa. Zaledwie dwa dni wcześniej, 5 grudnia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Spotkanie poprowadzi Filip Konopczyński, a wśród panelistów są:
Janina Bąk (Janina Daily) – gość specjalny, autorka bloga janinadaily.com, wolontariuszka, statystyczka;
Maciej Maliszewski – Strateg Technologiczny w K2 Internet, pomysłodawca WOLO-BOTA;
Mateusz Decyk – wolontariusz UCW, student stosunków międzynarodowych, prezes koła naukowego Spraw Zagranicznych ISM UW, lider projektu „Open Source – Open Mind”;
Jaśmina Kasenko – wolontariuszka UCW, tłumaczka, obecnie studiuje Comparative Studies na Uniwersytecie Heinricha Heinego w Dusseldorfie.

Spotkanie rozpocznie wystąpienie prof. UW dr hab. Anny Gizy-Poleszczuk, prorektor ds. rozwoju.

Możliwości jest wiele

O czym będą rozmawiać zaproszeni goście? O tym jak w swoich napiętych grafikach znaleźć czas na zaangażowanie społeczne. Jak szeroki jest wachlarz działań społecznych. Jak wiele możliwości stwarza wolontariat i jakich zmian można dzięki niemu dokonać. Organizatorzy mają nadzieję, że grudniowe wydarzenie będzie wyrazem uznania dla wszystkich zaangażowanych w działalność UCW oraz stanie się inspiracją i motywacją do podejmowania aktywności społecznej.

Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu planuje również małą, urodzinową niespodziankę. Warto przyjść i dać się zaskoczyć.

Jak wziąć udział w wydarzeniu?

Spotkanie odbędzie się w piątek, 7 grudnia 2018 r. o godz. 17:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Dobrej, w sali nr 316.
Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić ankietę zgłoszeniową. Rejestracja trwa do 23 listopada 2018 r.: https://goo.gl/forms/umVDEL4wPQXeuiaD3.
O udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Pięć intensywnych lat

Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu jest jednostką Uniwersytetu Warszawskiego, której misją jest szerzenie idei wolontariatu i zaangażowania społecznego wśród społeczności akademickiej. Wolontariusze UCW chętnie angażują się w różne inicjatywy, czego dowodem mogą być obchody 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego, które zgromadziły 100 skorych do pomocy osób. Podczas pięciu lat działalności Centrum zrealizowało lub pomogło zrealizować kilkadziesiąt projektów. Poza współpracą z partnerami – szpitalami, organizacjami pożytku publicznego, czy jednostkami uniwersyteckimi zrealizowało m.in. studenckie korepetycje dla maturzystów – podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej, budowę budek dla kotów wolno żyjących, konwersacje polskich i zagranicznych studentów w ramach Wolontariatu Wielokulturowego, cykliczną akcję na rzecz zwierząt – „Zimowa Wałówka”. W latach 2016-2018 UCW koordynowało program „UW: Inicjatywy dla otoczenia”, który działał na Uniwersytecie Warszawskim we współpracy z programem Santander Universidades, który jest realizowany w Polsce przez Santander Bank Polska.
Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu nie zamierza zwolnić tempa. Na horyzoncie widać jeszcze więcej projektów i działań promujących oraz wspierających zaangażowanie społeczne.

Więcej informacji o UCW można znaleźć na: wolontariat.uw.edu.pl oraz facebook.com/UCWUW.

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/195130504712605/

Organizatorem wydarzenia Możliwości jest wiele. Jak znaleźć czas na działania społeczne? jest Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu Uniwersytetu Warszawskiego.
Patroni medialni: Radio Kampus i Uniwerek.TV.