Studia Podyplomowe w zakresie Metrologii Chemicznej

Serdecznie witamy na stronach informacyjnych
Studiów Podyplomowych w zakresie Metrologii Chemicznej
przy Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.

Studia Podyplomowe w zakresie Metrologii Chemicznej zostały utworzone w 2003 r. Przed nami XV edycja, a kolejne w planie.

Studia Podyplomowe w zakresie Metrologii Chemicznej to 166 godzin wykładów, ćwiczeń i warsztatów (II semestry), realizowanych w trakcie 14 weekendowych zjazdów (sobota-niedziela).

Celem naszych studiów jest zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami związanymi z wykorzystaniem zasad metrologii w pomiarach chemicznych. Szczególną uwagę poświęcono zagadnieniom walidacji metod pomiarowych, szacowaniu niepewności oraz zapewnieniu spójności pomiarów chemicznych. Dużo miejsca poświęcono również wymaganiom normy ISO/IEC 17025. W ramach zajęć uczestnicy poznają podstawy metod statystycznych oraz uczestniczą w zajęciach komputerowych poświęconych liczeniu niepewności.

Studia Podyplomowe w zakresie Metrologii Chemicznej realizujemy przy współpracy z Polskim Centrum Akredytacji oraz Głównym Urzędem Miar.

Kierownikiem Studiów Podyplomowych jest Pani prof. dr hab. Ewa Bulska.

Zachęcamy do kontaktu:

dr Anna Ruszczyńska