Spotkania z ciekawą chemią 2017

W dniach od 24 maja do 14 czerwca 2017 r. odbyło się 13 „Spotkań z Ciekawą Chemią” przygotowanych, jak co roku, przez studentów i pracowników Laboratorium Dydaktyki Chemii, przy wsparciu chętnych doktorantów naszego Wydziału.

Celem tych spotkań jest pokazanie ich uczestnikom, że chemia jest ciekawą i widowiskową dziedziną nauki oraz poszerzenie szkolnej wiedzy uczniów. Młodzież licealna miała okazję wziąć udział w eksperymentach elektrochemicznych, które wzbudziły ogromne zainteresowanie. Uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych uczestniczyli w atrakcyjnych pokazach dostosowanych do ich wieku oraz możliwości poznawczych. Organizatorzy przygotowali też specjalny program dla przedszkolaków. Zaprezentowano szereg doświadczeń z udziałem całkowicie bezpiecznych substancji, takich jak np.: soda, cukier puder, olej, ocet, mleko, barwniki spożywcze.

„Spotkania z Ciekawą Chemią” stanowią dużą atrakcję nie tylko dla młodzieży, od których organizatorzy słyszą wiele słów uznania i zachwytu. Jest to również wspaniałe przeżycie dla naszych studentów, którzy mogą wykazać się swoją wiedzą oraz umiejętnością popularyzacji chemii.

Serwis zdjęciowy: