Oferta stypendialna dla studenta/studentki w projekcie badawczym OPUS NCN
22 września 2022

Oferta stypendialna dla studenta/studentki (2 osoby) w projekcie badawczym OPUS „Molekularne złote druty – otrzymywanie, polimorfizm i właściwości fizykochemiczne” finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki i realizowanym w Pracowni Krystalochemii Wydziału Chemii UW. Kierownik projektu: dr hab. Anna Makal. Termin przesyłania dokumentów upływa 3 października 2022 roku. Więcej informacji >> pdf

Oferta pracy dla studenta-stypendysty w projekcie OPUS 18 NCN

Oferta pracy dla studenta-stypendysty (3 stanowiska) w projekcie badawczym OPUS 18 finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki pt. „Ciekłokrystaliczne, chiralne nanomateriały dla giętkich technologii fotonicznych”. Kierownik projektu: dr hab. Wiktor Lewandowski, prof. ucz. Termin przesyłania dokumentów upływa 16 października 2022 roku. Więcej informacji >> pdf

Nabór wniosków o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II na rok akademicki 2022/2023

Od 1 września do 10 października 2022 r. trwa nabór wniosków o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II na rok akademicki 2022/2023.

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła Il przyznawane są studentom warszawskich uczelni (także tegorocznym maturzystom), którzy w ciągu ostatnich trzech lat odnosili sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe lub angażowali się społecznie, nie zaniedbując przy tym nauki. Kryterium formalnym współdecydującym o przyznaniu stypendium jest także miesięczny dochód netto na członka rodziny studenta, który nie przekracza 2000 zł.

Dzięki stypendiom co roku ponad stu zdolnych studentów otrzymuje stałe wsparcie (wynoszące od 200 do 1500 zł miesięcznie), które może przeznaczyć na rozwój swoich pasji. W tym roku jest perspektywa podniesienia jego wysokości. Stypendia pozwalają na wytyczanie sobie ambitnych celów zarówno przez rodzimą młodzież, jak i coraz liczniej studiujących w Warszawie młodych ludzi, m.in. z krajów reżimowych, dla których edukacja w stolicy stanowi finansowe wyzwanie.

Stypendia dają także możliwość udziału w programie stypendialnym, który umożliwia udział w szeregu działań adresowanych do studentów, daje przestrzeń do realizacji własnych inicjatyw i buduje relacje.