Druga edycja Programu Mentor
15 września 2022

Od 15.09.2022 zespoły z UW mogą składać wnioski w drugiej edycji Programu Mentor (Działanie I.1.1 / IV.1.1).

Celem naboru jest wybór do dofinansowania

  • wizyt mentoringowych na UW,
  • wizyt eksperta na UW oraz
  • konsultacji na UW

wybitnych naukowców z zagranicznych uczelni i instytucji badawczych o wysokiej renomie.

Działania te powinny przyczynić się do umiędzynarodowienia badań prowadzonych na UW, zwiększenia szans badaczy z UW na włączenie się w prace zespołów realizujących przełomowe dla nauki projekty badawcze, podniesienia potencjału naukowego UW, nawiązywania nowych i zacieśniania relacji z uczelniami, instytucjami badawczymi o wysokiej renomie w skali międzynarodowej pozwalających na jej kontynuowanie, podniesienia zdolności publikacyjnej wyników badań realizowanych na UW oraz zwiększenia liczby wniosków z UW o prestiżowe, międzynarodowe granty badawcze.

Nabór prowadzony jest w trybie ciągłym.

Zasady naboru

 

Źródło: www.inicjatywadoskonalosci.uw.edu.pl


Rozstrzygnięcie Konkursu Polskiego Towarzystwa Nukleonicznego

W imieniu Komisji Konkursu Polskiego Towarzystwa Nukleonicznego PTN 2020-2021 na najlepsze prace z dziedziny atomistyki informujemy, że:

  • praca pt. „Synteza oraz badania in vitro radiobiokoniugatu 198AuNPs-PEG-DOX-Oktreotyd do celowanej terapii nowotworowej” zgłoszona przez Panią Emilię Górzyńską zdobyła pierwsze miejsce w kategorii prac magisterskich
    (praca została wykonana pod kierunkiem dr. hab. Zbigniewa Rogulskiego i dr hab. Agnieszki Majkowskiej-Pilip, prof. IChTJ)
  • praca pt. „Metody modelowania paliwa reaktorów IV generacji z wypalającą się trucizną typu QUADRISO w kodzie Monte Carlo SCALE/KENO-VI” zgłoszona przez Pana Mateusza Chojnackiego zdobyła trzecie miejsce w kategorii prac magisterskich
    (praca została wykonana pod kierunkiem dr hab. Agnieszki Korgul)

Laureatom oraz ich promotorom serdecznie gratulujemy!

 

Źródło: www.ptnukleoniczne.pl