Uroczystość wręczenia Medalu UW prof. James A. Coxowi [RELACJA]
08 września 2022

8 września 2022 roku w Sali Złotej w Pałacu Kazimierzowskim Prorektor UW ds. badań – prof. dr hab. Zygmunt Lalak wręczył Medal UW profesorowi James A. Coxowi z Miami University w Oxford, Ohio, USA (przez wiele lat pracował też w Southern Illinois University, Carbondale).

Prof. Cox jest wybitnym amerykańskim uczonym o światowej klasy osiągnięciach w zakresie chemii analitycznej, elektrochemii, nauki o materiałach i chemii medycznej. Od przeszło 40 lat profesor James A. Cox aktywnie współpracuje (i publikuje) z polskimi chemikami, w zdecydowanej większości z Uniwersytetu Warszawskiego. Wypromował wielu doktorów wywodzących się z UW, którzy odgrywają znaczącą rolę w polskich, amerykańskich i europejskich ośrodkach badawczych.