Dzień Otwarty UW 2022 [RELACJA]
23 kwietnia 2022

W tym roku Dzień Otwarty UW odbył się stacjonarnie. 23 kwietnia na kampusie UW przy Krakowskim Przedmieściu 26/28 na kandydatów czekali przedstawiciele wszystkich uczelnianych jednostek, a także uniwersyteckich biur, samorządów, kół naukowych i organizacji studenckich. Wydział Chemii UW również uczestniczył w tym wydarzeniu. Na naszym stoisku studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Chemii odpowiadali na wszystkie pytania o zasady rekrutacji na studia licencjackie, inżynierskie i magisterskie oraz przedstawiali ofertę edukacyjną. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Uniwersytet Warszawski z myślą o swoich przyszłych studentach zorganizował Dzień Otwarty, podczas którego można było zapoznać się z ofertą studiów oraz zasadami rekrutacji, a także odwiedzić stoiska informacyjne, przygotowane przez poszczególne wydziały i jednostki. Na miejscu byli też przedstawiciele Samorządu Studentów i organizacji studenckich, a także kół naukowych czy Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu. Odpowiedzi na pytania udzielało także Biuro ds. Rekrutacji.

DOKO na Ochocie

Osoby zainteresowane kierunkami ścisłymi i przyrodniczymi mogą wziąć udział również w Dniu Odkrywców Kampusu Ochota UW, podczas którego będzie można uczestniczyć w wykładach z efektownymi pokazami, samodzielnie przeprowadzić eksperymenty naukowe, a także zwiedzić laboratoria.

DOKO UW to wspólna inicjatywa wydziałów: Biologii, Chemii, Geologii oraz Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych, Centrum Nowych Technologii, Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych, a także Środowiskowego Laboratorium Ciężkich Jonów.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę 11 czerwca o godz. 11.00 na Kampusie Ochota Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Żwirki i Wigury 93. Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie.

Więcej informacji >>>

Rekrutacja na UW

Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie na UW rozpocznie się 6 czerwca i potrwa do 5 lipca. Wyniki ogłoszone zostaną 19 lipca. Rekrutacja prowadzona jest przez system Internetowej Rekrutacji Kandydatów. Zainteresowani studiami na UW mogą zapoznać się z ofertą studiów oraz terminami i zasadami rekrutacji na rok akademicki 2022/2023, które znajdują się w systemie IRK.

Informacje dotyczące rekrutacji znajdują się również na stronie Biura ds. Rekrutacji UW.

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA STRONY REKRUTACYJNEJ WYDZIAŁU CHEMII UW:

Wyniki pierwszego konkursu na dofinansowanie badań naukowych doktorantek i doktorantów UW

W 1. konkursie na dofinansowanie badań naukowych doktorantek i doktorantów UW w ramach Działania IV.4.1 nagrodzonych zostało 59 wniosków.

Konkurs odbył się w dniach 1.02.2022-1.03.2022 i nadesłano na niego 106 kompletnych zgłoszeń.

Na podstawie rekomendacji zespołów dziedzinowych oraz po uwzględnieniu wysokiego poziomu nadesłanych wniosków Kierownik Programu IDUB, Prorektor ds. badań, prof. dr. hab. Zygmunt Lalak, rozstrzygnął 1. konkurs na dofinansowanie badań naukowych doktorantek i doktorantów zwiększając budżet konkursu do kwoty blisko 1 280 000 zł.

Laureaci z Wydziału Chemii UW:

• Kinga Burdach – dofinansowanie: 29 279,00 zł
  • Adam Karpiński – dofinansowanie: 29 100,00 zł