Płatny program stażowy w EUIPO i EPO
07 lutego 2022Rozpoczął się nabór w edycji 2022/2023 do programu „Pan-European Seal Professional Programme”. Nabór prowadzony jest przez dwie instytucje: Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) oraz Europejski Urząd Patentowy (EPO), a Uniwersytet Warszawski jest Partnerem obu Urzędów.
Pierwszym etapem jest rekrutacja wewnątrz Uniwersytetu Warszawskiego tj. przygotowanie i przesłanie wymaganej dokumentacji do dn. 25.02.2021 r. do godziny 23:59 na adres mailowy koordynatora stażu Łukasza Pieczary (UOTT): lpieczara@uott.uw.edu.pl.
Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO)
EUIPO jest Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej odpowiedzialnym za zarządzanie unijnym znakiem towarowym i zarejestrowanym wzorem wspólnotowym. Współpracują również z urzędami ds. własności intelektualnej państw członkowskich UE i partnerami międzynarodowymi, aby oferować podobne świadczenia w zakresie rejestracji znaków towarowych i wzorów w Europie i na świecie.
Kto może wziąć udział w programie?
Wszyscy kandydaci muszą być absolwentami bieżącego roku akademickiego, a dyplom licencjata lub magistra musi zostać uzyskany przed rozpoczęciem stażu. W przypadku, gdy jest jeszcze nieprzekazany absolwentowi wymagane jest potwierdzenie UW stwierdzające, kiedy zostanie on wręczony.
Gdzie odbywa się staż i czy zapewnione jest zakwaterowanie?
W Alicante, Brukseli lub Luksemburgu. Zakwaterowanie nie jest zapewniane.
Ile wynosi stypendium?
1000 euro miesięcznie na staż w Alicante. W odniesieniu do dwóch stanowisk stażowych w Brukseli i Luksemburgu, miesięcznie stypendium w wysokości 1.000 € zostaje zwiększone o 15%. Stażyści ponoszą wyłączną odpowiedzialność za opłacenie wszelkich podatków odpowiadające ich miesięcznemu stypendium wypłacanemu przez Urząd na mocy przepisów obowiązujących w państwie, w którym stażysta płaci podatek.
Europejski Urząd Patentowy (EPO)
EPO to organ wykonawczy Europejskiej Organizacji Patentowej powołanej na mocy Konwencji o udzielaniu patentów europejskich. Jego zadaniem jest przyznawanie patentów europejskich. Siedziba główna mieści się w Monachium.
Kto może wziąć udział w programie?
Osoby ubiegające się o staż muszą uzyskać dyplom nie więcej niż 2 lata przed dniem aplikacji.
Gdzie odbywa się staż i czy zapewnione jest zakwaterowanie?
Staż ma miejsce w siedzibie głównej w Monachium, a zakwaterowanie nie jest zapewniane.
Ile wynosi stypendium?
Stażyści są wspierani stypendium w wysokości 2 000 euro na miesiąc. Kwota ta podlega lokalnym podatkom i składkom na ubezpieczenie społeczne (ok. 20%).
Więcej informacji (w tym proces rekrutacyjny i materiały dodatkowe do pobrania) na stronie: http://uott.uw.edu.pl/platny-program-stazowy-w-euipo-i-epo/
Oferta pracy na stanowisko młodszy koordynator projektów
Prof. dr hab. inż. Karol Grela, Kierownik Pracowni Syntezy Metaloorganicznej Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, poszukuje kandydatów do pracy biurowej na stanowisko: młodszy koordynator projektów. Termin przesyłania dokumentów upływa 9 marca 2022 roku. Więcej informacji >> pdf
Oferta pracy dla doktorantów w projekcie MAESTRO 11 NCN
Kierownik Projektu – prof. dr hab. inż. Karol Grela (Kierownik Laboratorium Syntezy Metaloorganicznej Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego) poszukuje kandydatów do pracy w ramach projektu badawczego: „Nieortodoksyjne koncepcje w metatezie olefin”, program Maestro finansowany przez Narodowe Centrum Nauki na stanowiska: Doktorant (2). Termin przesyłania dokumentów upływa 8 kwietnia 2022 roku. Więcej informacji >> pdf
Project Manager – prof. Karol Grela (Head of Organometallic Synthesis Laboratory, Faculty of Chemistry, University of Warsaw) is looking for candidates to work in a scientific project: „Unorthodox concepts in olefin metathesis”, programme Maestro supported by National Science Centre positions: PhD student (2). Deadline for applications: 8 April 2022. For more info see >> eng