Rozstrzygnięcie konkursu na stanowisko post-doca w projekcie OPUS 16 NCN
08 grudnia 2021

Komisja konkursowa ds. oceny kandydatów na stanowisko post-doca w grancie OPUS 16 NCN: „Selektywny transport anionów o znaczeniu biologicznym przez dwuwarstwy lipidowe” ogłasza, że konkurs wygrali: dr Nasim Akhtar i dr Meenakshi Pahwa.

Serdecznie gratulujemy!

The recruitment commission announces that the competition for the postdoctoral positions in the NSC grant OPUS 16 „Selective transport of biologically relevant anions through lipid bilayers” was won by the following candidates: Dr. Nasim Akhtar and Dr. Meenakshi Pahwa.

Congratulations!

List rektora UW do społeczności akademickiej

Publikujemy list prof. Alojzego Z. Nowaka, rektora UW, w którym przedstawia podejście władz uczelni do sytuacji związanej z rozwojem sytuacji epidemicznej w kraju oraz odnosi się do podjętej wiosną tego roku decyzji o kształceniu stacjonarnym na Uniwersytecie Warszawskim.

W liście z 7 grudnia 2021 roku rektor UW przypomina, że Uniwersytet Warszawski jako pierwsza polska uczelnia oficjalnie zadeklarował, że „będziemy z pełną determinacją dążyć do powrotu do nauczania w trybie stacjonarnym jako podstawowej formy kształcenia”. Zwraca też uwagę na odpowiedzialność środowiskową, jaka wiąże się z negatywnymi konsekwencjami ewentualnych decyzji o prowadzeniu nauczania wyłącznie w trybie zdalnym.

− Odpowiednio wcześnie ogłoszona decyzja o trybie kształcenia stacjonarnego w roku akademickim 2021/2022 sprawiła, że wiele osób odbywających u nas studia podjęło pociągającą za sobą istotne konsekwencje ekonomiczne decyzję o przeniesieniu się do Warszawy, czego najlepszym świadectwem jest niesłabnące zainteresowanie zamieszkaniem w domach studenta Uniwersytetu Warszawskiego. Zachowanie zatem zasadniczego trybu stacjonarnego stanowi wyraz wierności danemu wcześniej słowu, tak aby członkowie naszej społeczności mogli działać i podejmować swoje życiowe decyzje w zaufaniu do składanych przez nas deklaracji – wyjaśnia rektor UW.

Rektor UW podkreśla, że władze uczelni są w stałym kontakcie zarówno z Samorządem Studentów, jak i Samorządem Doktorantów, które wskazują, że wolą większości studentów i doktorantów był i jest powrót na uczelnię w klasycznym rozumieniu tego słowa. Rektor przypomina, że monitorowany jest poziom nastrojów wśród studentek i studentów oraz doktorantek i doktorantów w zakresie ich poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego na Uniwersytecie. Podkreśla także fakt, że wyniki przeprowadzonych badań ankietowych z września 2021 roku wskazują, że średni poziom wyszczepienia na Uniwersytecie Warszawskim oscyluje w okolicach 80% wśród studentów i 90% wśród pracowników, co czyni Uniwersytet Warszawski jednym z najbezpieczniejszych miejsc, jeżeli chodzi o zagrożenie spowodowane wirusem SARS-CoV-2.

Prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW, przypomina w liście, że ze względu na ewentualną specyficzną sytuację panującą w poszczególnych jednostkach dydaktycznych (popartą liczbą potwierdzonych zachorowań na COVID-19) na podstawie zarządzenia nr 140 z dnia 15 listopada 2021 roku umożliwiono okresowe przeniesienie do trybu zdalnego wszystkich zajęć prowadzonych zasadniczo w trybie stacjonarnym na czas nie dłuższy niż dwa tygodnie, który to okres może zostać w razie potrzeby wydłużony o kolejne dwa tygodnie.

− Należy oczywiście zastrzec, że w przypadku znacznego pogorszenia się sytuacji epidemicznej wśród naszej społeczności, wskazującej jednoznacznie na konieczność podjęcia decyzji centralnej co do naszego pełnego czasowego kształcenia w trybie zdalnym, jako władze Uniwersytetu Warszawskiego, podejmiemy odpowiednie kroki zmierzające w tym kierunku. Uszanujemy także każdą decyzję władz państwowych odnośnie do właściwego trybu kształcenia na uczelniach w Polsce – podsumowuje prof. Alojzy Z. Nowak.

Kończąc swój list, rektor przypomina o trwającej na Uniwersytecie akcji promującej szczepienia „Ramię w ramię” i zachęca do przyjęcia tzw. dawki przypominającej szczepionki.

Z pełną treścią listu rektora UW do społeczności akademickiej można zapoznać się tutaj >>

Źródło: www.uw.edu.pl