Oferta pracy dla Menedżera Laboratorium Biochemicznego IDUB UW
16 sierpnia 2021

Uniwersytet Warszawski w związku z realizacją Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” poszukuje Menedżera Laboratorium Biochemicznego. Termin przesyłania dokumentów upływa 30 sierpnia 2021 roku. Więcej informacji >> pdf

Oferta pracy dla Operatora IDUB UW

Uniwersytet Warszawski w związku z realizacją Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” poszukuje Operatora. Termin przesyłania dokumentów upływa 30 sierpnia 2021 roku. Więcej informacji >> pdf

Laureaci konkursu NCN MINIATURA 5

Laureatami konkursu MINIATURA 5 zostali:

Lista rankingowa nr 1 (data opublikowania: 2021-08-16)

• dr Kamil Marcisz, projekt pt.: „Elektroczuły mikrożel na bazie biokompatybilnego polimeru pHEMA”, kwota finansowania: 41 800 PLN (badania wstępne/pilotażowe)

Lista rankingowa nr 4 (data opublikowania: 2021-11-17)

• dr Olga Stasyuk, projekt pt.: „Metalopeptydy jako katalizatory w reakcji utleniania wiązania C-H”, kwota finansowania: 33275 PLN (wyjazd naukowy)

Lista rankingowa nr 5 (data opublikowania: 2021-11-30)

• dr Katarzyna Beata Węgrzyn, projekt pt.: „Nowe materiały dla sensorów jonoselektywnych na przykładzie polilaktydu”, kwota finansowania: 45100 PLN (badania wstępne/pilotażowe)

Serdecznie gratulujemy!

UW w rankingu szanghajskim 2021

Organizacja ShanghaiRanking Consultancy opublikowała wyniki tegorocznego rankingu szanghajskiego Academic Ranking of World Universities (ARWU), międzynarodowego zestawienia 1000 najlepszych uczelni. Uniwersytet Warszawski został sklasyfikowany w przedziale 401-500.

ARWU to prestiżowy ranking najlepszych uczelni świata publikowany od 2003 roku. Uniwersytet Warszawski jest jedną z 10 najlepszych polskich uczelni ujętych w tegorocznym zestawieniu. Obok Uniwersytetu Jagiellońskiego został sklasyfikowany najwyżej w tej grupie. Oba uniwersytety zajęły miejsca w przedziale 401-500.

W rankingu brane pod uwagę są takie wskaźniki, jak: liczba absolwentów czy pracowników, którzy otrzymali Nagrodę Nobla lub Medal Fieldsa, liczba autorów najczęściej cytowanych prac wśród kadry, liczba artykułów w pismach naukowych „Nature” i „Science”, a także dane dotyczące dorobku publikacyjnego uczelni.

Dwa pierwsze miejsca w zestawieniu zajęły amerykańskie uczelnie: Harvard University i Stanford University. Na trzecim miejscu uplasowała się brytyjska uczelnia University of Cambridge. Pełna lista rankingu ARWU 2021 znajduje się na stronie www.shanghairanking.com >>

Źródło: www.uw.edu.pl