Oferta pracy dla studenta w projekcie OPUS 20 NCN
21 lipca 2021

Kierownik Projektu – dr hab. Dorota Latek (Kierownik Laboratorium Modelowania Procesów Komórkowych Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego) poszukuje kandydatów do pracy w ramach projektu badawczego: „Systemy samouczące w projektowaniu związków modulujących aktywację receptorów GPCR”, program OPUS 20 – Narodowe Centrum Nauki. Termin przesyłania dokumentów upływa 31 sierpnia 2021 roku. Więcej informacji >> pdf

Project Manager – Dorota Latek, DSc PhD (Head of Modeling of Cellular Processes Laboratory, Faculty of Chemistry, University of Warsaw) is looking for candidates to work in a research project: „Self-learning systems in the design of compounds modulating GPCR receptors activation”, OPUS 20 – National Science Centre. Deadline for applications: 31 August 2021. For more info see >> eng

Wyniki konkursu na zatrudnienie techników i operatorów infrastruktury badawczej

Komisja konkursowa na podstawie złożonych wniosków przyznała dofinansowania siedmiu jednostkom organizacyjnym UW w ramach wspólnego konkursu Działań I.4.1 i I.4.2.

Z przyznanych funduszy Wydział Fizyki, CeNT, Wydział Chemii, CNBCh, Wydział Biologii, Wydział Geologii oraz ŚLCJ dokonają zatrudnień techników i operatorów, których zatrudnieniem będzie opieka nad infrastrukturą, aktywne włączanie się w nawiązywanie współpracy z grupami badawczymi oraz firmami, przygotowanie webinariów, seminariów, szkoleń na temat laboratorium aparaturowego oraz infrastruktury. Pozwoli to na zwiększenie dostępności infrastruktury dla pracowników jednostek UW zlokalizowanych na Kampusie Ochota oraz dla firm zewnętrznych.

Wyniki konkursu na stronie Działania I.4.1

I.4.1. Wzmocnienie potencjału Core Facility na Kampusie Ochota – zatrudnienie techników i operatorów infrastruktury badawczej

Jednostka Składnik Przyznane finansowanie
IB PN PC BR
Wydział Chemii 25,5% 17,8% 9,4% 14,5% 2 351 278 zł

gdzie:

• IB – wartość aparatury badawczej zakupionej i zamówionej (udokumentowane podpisaną umową) w latach 2017-2021.
  • PN – przychody jednostki wynikające z realizacji projektów naukowych dla których podpisano umowy grantowe nie wcześniej niż 01.01.2017 r.
  • PC – przychody wynikające z działalności komercyjnej jednostki oraz z wykonania usług badawczych dla innych jednostek UW udokumentowanych notą wewnętrzną od 01.01.2017 r. z pominięciem przychodów z wynajmu powierzchni.
  • BR – suma punktów MEiN za publikacje naukowe o wartości punktowej 100, 140 lub 200, w których co najmniej jeden ze współautorów jest afiliowany do danej jednostki organizacyjnej.

Rekrutacja techników lub operatorów z przyznanych funduszy prowadzona będzie w formie konkursów w poszczególnych jednostkach organizacyjnych UW, które uzyskały dofinansowanie.

Wyniki konkursu na stronie Działania I.4.2

Jednostka Składnik Przyznane finansowanie
IB PN PC BR
Wydział Chemii 25,5% 17,8% 9,4% 14,5% 2 351 278 zł

gdzie:

Źródło: www.inicjatywadoskonalosci.uw.edu.pl

I konkurs na dofinansowanie mobilności doktorantek i doktorantów UW

Działanie IV.4.1 zaprasza do aplikowania w ramach konkursu na dofinansowanie projektów, które umożliwią zdobycie przez doktorantów doświadczenia, wiedzy i umiejętności, a także podniesienie poziomu prowadzonych przez nich badań poprzez umożliwienie im odbycia krótkoterminowych wyjazdów naukowych do zagranicznych jednostek naukowych oraz udziału w szkoleniach.

Udział mogą wziąć wszyscy doktoranci i doktorantki Uniwersytetu Warszawskiego. Krótkoterminowe wyjazdy naukowe mogą też być realizowane w celu przeprowadzenia badań lub analiz bezpośrednio związanych z tematyką przygotowywanej rozprawy doktorskiej oraz konsultacji lub weryfikacji wyników badań bezpośrednio związanych z tematyką rozprawy doktorskiej. Można również aplikować o fundusze na udział w szkoleniach specjalistycznych, szkołach sezonowych (np. szkołach letnich lub zimowych), warsztatach, lub innej formie profesjonalnego szkolenia, które umożliwią wnioskodawcy nabycie umiejętności niezbędnych do realizacji badań w ramach przygotowanej rozprawy doktorskiej.

Nabór w konkursie trwa od 22.07 do 03.09.2021 r.

Zasady konkursu

Źródło: www.inicjatywadoskonalosci.uw.edu.pl