Wyniki konkursu na organizację kongresów międzynarodowych o znaczeniu światowym
15 lipca 2021

Jedenaście konferencji i kongresów uzyska dofinansowanie w ramach Działania II.4.1 „Organizacja kongresów międzynarodowych o znaczeniu światowym”.

Fundusze w ramach Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” pozwolą na dotarcie z wynikami badań prowadzonymi na Uniwersytecie Warszawskim do jak najszerszego grona badaczy, w tym do tych, którzy są światowymi liderami w swoich dziedzinach. Umożliwi to zwiększenie rozpoznawalności uczelni na arenie międzynarodowej. Efektami kongresów będą publikacje w wydawnictwach lub specjalne wydania czasopism uznanych za najbardziej prestiżowe w danej dziedzinie, kampanie medialne o zasięgu krajowym lub międzynarodowym, a także otwarte wydarzenia popularyzujące naukę.

Celem działania jest zorganizowanie na Uniwersytecie Warszawskim unikatowych w skali światowej konferencji i kongresów pod auspicjami m.in. prestiżowych stowarzyszeń czy sieci skupiających wybitnych naukowców z poszczególnych dziedzin. Kluczową kwestią dla zwiększenia rozpoznawalności UW na arenie międzynarodowej, w tym wyników badań prowadzonych na uczelni, jest dotarcie z nimi do jak najszerszego grona badaczy, w tym do tych, którzy są uznawani za światowych liderów. Należy również założyć, że wydarzenia okołokonferencyjne stworzą szansę pracownikom UW na nawiązywanie współpracy naukowej.

Laureaci z Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego:

• Ścieżka 1 – POB I: Badania dla Ziemi
    • Konferencja: International Symposium on Novel Aromatic Compounds
      Wnioskodawca: Michał Cyrański, Wydział Chemii
      Przyznane środki: 200 000,00 PLN
  • Ścieżka 2 – POB II: U podstaw mikro i makro świata
    • Konferencja: META 2021, the 11th International Conference on Metamaterials, Photonic Crystals and Plasmonics
      Wnioskodawca: Dorota Pawlak, Wydział Chemii
      Przyznane środki: 140 000,00 PLN