Publikacja w Nucleic Acids Research 2021
13 lipca 2021

GPCRsignal jest serwerem internetowym i jednocześnie bazą danych zawierającym struktury kompleksów receptorów GPCR z ich białkami efektorowymi. Serwer umożliwia graficzną analizę oddziaływania między tymi białkami poprzez wprowadzanie mutacji i porównywanie efektów ich działania.

P. Miszta, P. Pasznik, S. Niewieczerzał, J. Jakowiecki, S. Filipek. GPCRsignal: webserver for analysis of the interface between G-protein–coupled receptors and their effector proteins by dynamics and mutations, Nucleic Acids Research (2021) 49, W247-W256. doi: https://doi.org/10.1093/nar/gkab434

Wakacyjna Grupa Interpersonalna

Na ponad rok pandemia zamknęła nas wszystkich w domach, co mogło wpłynąć na indywidualny obraz siebie w relacji z innymi. Często słyszymy o tym podczas naszych konsultacji w CPP  w odpowiedzi na tę potrzebę pracownicy Centrum Pomocy Psychologicznej UW utworzyli Wakacyjną Grupę Interpersonalną. Zapisy trwają do 29 lipca.

Centrum Pomocy Psychologicznej utworzyło Wakacyjną Grupę Interpersonalną dla studentów i studentek Uniwersytetu Warszawskiego, którzy chcieliby lepiej poznać i zrozumieć siebie w kontekście relacji z innymi ludźmi. Chodzi zarówno o relacje z bliskimi, jak i kontakty formalne, związane z pracą czy studiowaniem. – Wielu studentów nie miało jeszcze okazji sprawdzić się w sytuacjach społecznych na studiach. Niektórzy mogą mieć problemy z nawiązywaniem relacji interpersonalnych, mogą się ich bać, po prawie dwóch latach spędzonych w domu. Ten problem coraz częściej jest nam zgłaszany – tłumaczy Renata Składanek, terapeutka z Centrum Pomocy Psychologicznej UW.

Podczas grupowych ćwiczeń uczestnicy będą mogli zrozumieć swoje potrzeby związane z przebywaniem w różnego rodzaju grupach oraz omówić swoje reakcje i uczucia. Spotkania będą również okazją do zawarcia nowych znajomości.

Podczas zajęć uczestnicy będą mogli:

• przyjrzeć się, w jaki sposób funkcjonują w grupie,
  • dowiedzieć się, jakie role przyjmują w sytuacjach grupowych,
  • uzyskać informacje, jak są odbierani przez innych,
  • przyjrzeć się swoim schematom relacyjnym,
  • oswoić się z byciem w grupie po okresie izolacji,
  • poznać swoje mocne strony i trudności związane z byciem w grupie,
  • zrobić krok w kierunku większej swobody bycia w grupie.

Zajęcia odbędą się online. Poprowadzą je Renata Składanek i Martyna Jankowska, terapeutki z CPP UW.

Terminy

Spotkania odbędą się w stałych, ośmioosobowych grupach. Zajęcia prowadzone będą online przez pięć dni w blokach czterogodzinnych z półgodzinną przerwą.
Terminy spotkań:
2–6 sierpnia 2021 w godzinach 10.00–12.00 i 12.30–14.30 (dwa bloki każdego dnia).
Łączny czas trwania zajęć to 20 godzin.

Zapisy

Zapisy odbywają się za pomocą formularza na stronie Centrum Pomocy Psychologicznej UW i trwają do 29 lipca. Za pośrednictwem terminarza należy zapisać się do jednej z terapeutek.

Więcej informacji >> link

Centrum Pomocy Psychologicznej prowadzi bezpłatną pomoc psychologiczną dla studentów, doktorantów i pracowników UW.

Źródło: www.uw.edu.pl