Wyniki konkursu Nowe Idee w POB II
09 lipca 2021

Łącznie 39 wniosków uzyskało dofinansowanie w konkursach na „Nowe Idee”, które odbyły się w kwietniu, maju i czerwcu 2021 r.

Przychylając się do wniosków komisji konkursowych, Kierownik Programu wyraził zgodę na zwiększenie budżetów konkursów.

2 wnioski z Wydziału Chemii UW uzyskały dofinansowanie w konkursie „Nowe Idee” w POB II:

• Tytuł wniosku: Nowe idee otrzymywania sfunkcjonalizowanych struktur nanometrycznych na powierzchniach grafenu oraz przejść fazowych w wybranych dichalkogenków metali przejściowych przy użyciu nanolitografii termochemicznej
    Wnioskodawca: dr hab. Robert Szoszkiewicz, prof. ucz.
    Przyznane środki: 150 000,00 PLN
  • Tytuł wniosku: Nowa metoda modelowania białek wykorzystująca informację ewolucyjną
    Wnioskodawca: dr hab. Dominik Gront, prof. ucz.
    Przyznane środki: 120 000,00 PLN

Serdecznie gratulujemy!

Źródło: www.inicjatywadoskonalosci.uw.edu.pl

Znamy zwycięzców II Konkursu na Grant

Komitet Inwestycyjny zdecydował, które projekty otrzymają finansowanie w ramach programu „Inkubator Innowacyjności 4.0”, realizowanego przez Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii Uniwersytetu Warszawskiego, UWRC sp. z o.o. oraz Ośrodek Transferu Technologii Politechniki Świętokrzyskiej.

Komitet Inwestycyjny, na podstawie informacji zawartych we Wnioskach oraz prezentacji multimedialnych nt. prac przedwdrożeniowych zgłoszonych do II Konkursu na Grant, przedstawionych przez Uczestników Konkursu, przyznał 9 grantów na łączną kwotę 358 000,00 PLN (w tym 3 z Wydziału Chemii UW)

• dr Magdalena Osial – Ciecz magnetoreologiczna na bazie tlenków metali – 38 000,00 PLN
  • dr Maria Górna – Metoda wychwytu bakteryjnego i wirusowego RNA do sekwencjonowania RNA i diagnostyki infekcji – 40 000,00 PLN
  • mgr Piotr Cieciórski – Nowe środki kontrastujące do obrazowania metodą MRI na bazie nanocząstek złota sfunkcjonalizowanych nitroksydami i metoda ich wytwarzania – 40 000,00 PLN