Rekrutacja na UW do 5 lipca
02 lipca 2021Kandydaci zainteresowani studiami na Uniwersytecie Warszawskim mogą się na nie zapisać poprzez system Internetowej Rekrutacji Kandydatów. Rejestracja na studia pierwszego stopnia, jednolite magisterskie i część pozostałych studiów trwa do 5 lipca. Wyniki zostaną ogłoszone 19 lipca.
Rejestracja na studia odbywa się elektronicznie. Aby zapisać się na wybrany kierunek studiów, należy założyć konto w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów, a następnie wprowadzić podstawowe dane, wybrać kierunek i dokonać opłaty rekrutacyjnej. Szczegóły, jak krok po kroku przebiega rekrutacja, znajdują się na stronie Biura ds. Rekrutacji >> oraz na uniwersyteckim kanale YT:
Na Uniwersytecie Warszawskim można studiować kierunki humanistyczne, społeczne, ścisłe, a także interdyscyplinarne i w całości prowadzone w języku angielskim. W sumie ponad sto propozycji. Pełna lista studiów dostępnych w roku akademickim 2021/2022 na UW znajduje się na stronie IRK, gdzie można zapoznać się z opisami poszczególnych kierunków, zasadami kwalifikacyjnymi czy zarysem programów studiów.
W tegorocznej ofercie edukacyjnej znajdują się nowe kierunki, m.in.: chemia jądrowa i radiofarmaceutyki, nanoinżynieria, sztuka pisania. Więcej informacji o nowych kierunkach >>
W rekrutacji na studia I stopnia i jednolite magisterskie brane są pod uwagę wyniki egzaminów maturalnych. Na niektórych kierunkach będą prowadzone dodatkowe egzaminy wstępne (tzw. sprawdziany predyspozycji). Są to: architektura przestrzeni informacyjnych; indywidualne studia międzydziedzinowe prowadzone przez Kolegium Międzydziedzinowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych (stacjonarne); informacja naukowa i bibliotekoznawstwo; logopedia ogólna i kliniczna; Psychology – studia w języku angielskim (jednolite magisterskie); publikowanie współczesne oraz socjologia.
Terminy rekrutacyjne:
- 5 lipca: ostatni dzień rejestracji w systemie IRK,
- 6 lipca: ostatni dzień wnoszenia opłat rekrutacyjnych,
- 9 lipca: ostatni dzień wprowadzania wyników przez kandydatów,
- 13–16 lipca: dodatkowe egzaminy wstępne (sprawdzające predyspozycje kandydatów do podjęcia studiów), a także w przypadku kandydatów z zagranicy egzaminy i rozmowy sprawdzające znajomość języka polskiego
- 19 lipca: ogłoszenie wyników rekrutacji. Kandydat będzie mógł je zobaczyć na swoim koncie rejestracyjnym w systemie IRK, w zakładce „Zgłoszenia rekrutacyjne”.
Dokumenty od kandydatów zakwalifikowanych na studia będą przyjmowane w kilku terminach, od 20 do 30 lipca. Kolejne terminy przyjmowania dokumentów na poszczególnych kierunkach studiów – w przypadku niewypełnienia limitu miejsc – będą wyznaczać komisje rekrutacyjne. Po wyczerpaniu listy rezerwowej istnieje możliwość otwarcia dodatkowej tury rekrutacji we wrześniu.
Pełny harmonogram rekrutacji >>
Informacje na temat wymaganych dokumentów >>
Terminy rekrutacji na pozostałe studia, w tym na część studiów w języku angielskim oraz studiów niestacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich, na których nie obowiązuje ww. harmonogram, a także na studia drugiego stopnia określone zostały dla poszczególnych kierunków studiów w zał. nr 4 do uchwały Senatu UW.
Ze statystykami rekrutacyjnymi oraz informacjami o tym, ilu kandydatów ubiegało się o jedno miejsce na UW w poprzednich latach, można zapoznać się na stronie Biura ds. Rekrutacji.
Ważne linki
Biuro ds. Rekrutacji
Strona Internetowej Rekrutacji Kandydatów UW
Informacje dla kandydatów na studia
Przewodnik dla kandydatów na studia 2021
Źródło: www.uw.edu.pl
[LAUREACI] Sesja plakatowa Magistrantów-rok akademicki 2020/2021
Sesja plakatowa magistrantów 2021 (alfabetyczna lista abstraktów i plakatów)
Podczas tegorocznej sesji plakatowej wyniki swoich badań zaprezentowało 70 Magistrantów. Członkowie Komisji oceniającej plakaty zgodnie przyznali, iż podjęli trudną decyzję, gdyż wszystkie prezentacje były na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i estetycznym.
Laureatami zostali:
- Zakład Dydaktyczny Chemii Nieorganicznej i Analitycznej:
Pani Weronika Gąsiorowska z Pracowni Teorii i Zastosowań Elektrod,
kierownik pracy: dr Olga Święch;
Pani Kornelia Jankowska z Pracowni Teoretycznych Podstaw Chemii Analitycznej,
kierownik pracy: dr hab. Barbara Wagner, opiekun pracy: mgr Agata Jagielska;
- Zakład Dydaktyczny Chemii Organicznej i Technologii Chemicznej:
Pani Dominika Wodowska z Pracowni Peptydów,
kierownik pracy: dr hab. Karolina Pułka – Ziach (współkierujący pracą: prof. dr hab. Bartłomiej Furman), opiekun pracy: mgr inż. Paweł Czerwiński;
Pan Radosław Wójcik z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego, Laboratorium Chemii Bioorganicznej,
kierownik pracy: prof. dr hab. Jacek Jemielity;
- Zakład Dydaktyczny Chemii Fizycznej i Radiochemii:
Pan Bartosz Dzięcioł z Pracowni Spektroskopii i Oddziaływań Międzycząsteczkowych,
kierownik pracy: dr Janusz Cukras;
- Zakład Dydaktyczny Chemii Teoretycznej i Strukturalnej:
Pani Agata Wróbel z Pracowni Krystalochemii,
kierownik pracy: prof. dr hab. Krzysztof Woźniak, dr Roman Gajda
Członkowie komisji:
Prof. dr hab. Wiktor Koźmiński
Prof. dr hab. Grzegorz Litwinienko
Dr hab. Tatiana Korona, prof. ucz.
Dr hab. Krzysztof Miecznikowski, prof. ucz.
Katarzyna Pałka, Koordynator Sesji Plakatowej WCh UW