Spotkanie o praktykach Erasmus+
21 czerwca 2021Jak zgłosić się na praktyki Erasmus+? Jak przebiega proces rekrutacji? Ile wynosi stypendium? Jak długo trwają praktyki? Na te pytania będzie można otrzymać odpowiedź podczas spotkania organizowanego przez Biuro Współpracy z Zagranicą UW. Spotkanie odbędzie się 23 czerwca online.
Wymiana Erasmus+ daje możliwość nie tylko studiowania za granicą, ale także zdobycia doświadczenia zawodowego w firmie lub instytucji w jednym z 27 krajów Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii, Macedonii Północnej, Liechtensteinie, Turcji, Serbii i Wielkiej Brytanii. Studenci mogą̨ wyjechać na praktyki do instytucji zagranicznej, przedsiębiorstwa, placówki naukowo-badawczej, organizacji non-profit lub innej instytucji (muzeum, biblioteka, szpital, jednostka administracji lokalnej lub centralnej itp.).
O stypendium programu Erasmus+ mogą ubiegać się studenci przynajmniej drugiego roku studiów I stopnia oraz drugiego roku jednolitych studiów magisterskich. W latach 2014-2020 ok. 8 000 studentów, doktorantów i pracowników wyjechało za granicę korzystając z programu Erasmus+.
Podczas spotkania organizacyjnego pracownicy BWZ omówią zasady kwalifikacji i odpowiedzą na pytania uczestników, a Dominika Wiśniewska, studentka Wydziału Psychologii UW, która zakończyła ośmiomiesięczne praktyki w Holandii w maju 2021 roku przedstawi perspektywę studencką.
Transmisja rozpocznie się 23 czerwca o godzinie 12.00 na profilu UW na Facebooku.
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/534078410942517
Obsługą studentów chcących uczestniczyć w Erasmusie+ zajmuje się Biuro Współpracy z Zagranicą. W BWZ można uzyskać informacje o pozostałych możliwościach wymiany stypendialnej (umowy międzyuniwersyteckie, rządowe i inne). Więcej informacji o działalności biura znajduje się pod adresem: http://bwz.uw.edu.pl/.
Źródło: www.uw.edu.pl
Funkcjonowanie UW od 1 lipca
Publikujemy zarządzenie rektora UW z 18 czerwca dotyczące funkcjonowania Uniwersytetu Warszawskiego od 1 lipca 2021 roku.
18 czerwca prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW, wobec poprawy sytuacji epidemicznej w Polsce i powszechnej dostępności szczepień przeciwko COVID-19 oraz w związku z łagodzeniem obostrzeń na poziomie krajowym, wydał zarządzenie w sprawie funkcjonowania Uniwersytetu Warszawskiego w stanie epidemii COVID-19. Dokument dotyczy powrotu do stacjonarnego funkcjonowania uczelni, w tym powrotu do pracy w trybie stacjonarnym przez administrację uniwersytecką, przeprowadzania egzaminów doktorskich, a także organizowania szkół letnich, spotkań integracyjnych oraz posiedzeń gremiów uniwersyteckich.
Zarządzenie nr 98 rektora UW z 18 czerwca 2021 roku w sprawie funkcjonowania Uniwersytetu Warszawskiego w stanie epidemii COVID-19 wprowadza następujące zasady funkcjonowania uczelni:
- Od 1 lipca 2021 r. Uniwersytet Warszawski funkcjonuje na zasadach ogólnych, czyli stacjonarnie. Ze względu jednak na trwanie na obszarze Polski stanu epidemii COVID-19 wywołanej zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 do odwołania wprowadzono pewne wyjątki od wskazanej zasady, w myśl których w uzasadnionych przypadkach możliwa jest praca zdalna, jak również zdalne posiedzenia poszczególnych gremiów na UW.
- Każdy członek wspólnoty Uniwersytetu Warszawskiego oraz inne osoby przebywające na terenie uczelni zobowiązani są do przestrzegania wymogów higieniczno-sanitarnych, wynikających z obowiązujących przepisów prawa oraz zaleceń i wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.
- Na terenie Uniwersytetu Warszawskiego nie mogą przebywać osoby: zakażone wirusem SARS-CoV-2 lub u których zaobserwowano choćby jeden z objawów charakterystycznych dla COVID-19, a także członkowie społeczności UW, którzy mieszkają z osobami zakażonymi wirusem SARS-CoV-2 lub mającymi objawy charakterystyczne dla tej choroby.
- W zakresie wydarzeń publicznych wskazano, że za wcześniejszą zgodą właściwego kierownika jednostki organizacyjnej lub kanclerza, na Uniwersytecie Warszawskim mogą odbywać się: publiczne wydarzenia, spotkania, imprezy integracyjne, kulturalne i naukowe, zgromadzenia i uroczystości. W tym: konferencje, sympozja i seminaria naukowe, wykłady otwarte, spotkania uczelnianych organizacji studenckich i doktoranckich, samorządu studenckiego i samorządu doktorantów oraz kursy i szkolenia.
- Zmiany dotyczą również działania i udostępniania zbiorów stacjonarnie przez Bibliotekę Uniwersytecką w Warszawie oraz pozostałe biblioteki funkcjonujące na UW. Możliwe jest jednak częściowe udostępnianie zbiorów w trybie bezobsługowym. BUW obligatoryjnie czynny jest dla użytkowników również w soboty i niedziele.
Pełna treść zarządzenia dostępna jest w Monitorze UW >>
Organizacja kształcenia w czasie epidemii COVID-19 na studiach pierwszego i drugiego stopnia, jednolitych studiach magisterskich, studiach doktoranckich, w szkołach doktorskich, na studiach podyplomowych oraz kursach i szkoleniach odbywa się zdalnie, co określają szczegółowo odrębne przepisy.
Źródło: www.uw.edu.pl