Projekty nagrodzone w konkursie na wzmacnianie i rozwój współpracy pomiędzy UW i WUM
10 czerwca 2021

Wyłoniono projekty, które otrzymają dofinansowanie w drugiej edycji konkursu w ramach Działania VI.1 „Wzmacnianie i rozwój współpracy pomiędzy Uniwersytetem Warszawskim oraz Warszawskim Uniwersytetem Medycznym w procesie federalizacji”.

Na podstawie rekomendacji Komisji Konkursowej, Kierownik Programu IDUB w uzgodnieniu z Prorektorem ds. Nauki i Transferu Technologii WUM podjęli decyzję o zakwalifikowaniu sześciu wniosków do finansowania, w tym dwa – gdzie wnioskodawcami byli naukowcy z Wydziału Chemii UW:

1. Tytuł wniosku: Opracowanie struktur nowych analogów witamin D jako potencjalnych leków do poprawy skuteczności standardowej terapii raka jajnika.
    Wnioskodawca UW: prof. dr hab. Krzysztof Woźniak
    Wnioskodawca WUM: prof. dr hab. Andrzej Kutner
  2. Tytuł wniosku: Identyfikacja oligosacharydów izolowanych z mleka ludzkiego o wysokiej aktywności przeciwdrobnoustrojowej.
    Wnioskodawca UW: dr hab. Maciej Mazur
    Wnioskodawca WUM: dr hab n. o zdr. Gabriela Olędzka