24. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik ONLINE [RELACJA]
21 maja 2021

W ramach 24. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, Wydział Chemii UW w strefie kultowych eksperymentów, prezentował następujące pokazy w postaci filmów:

• Złoty deszcz
  • Superlepka ciecz
  • Rozpuszczanie styropianu
  • Kolory tęczy
  • Wirtualny spacer po Wydziale Chemii UW

Kobiety w nauce zmieniają świat – artykuł na temat badań w CNBCh UW na łamach Dziennika Gazety Prawnej

„Prężny biznes i stojąca na wysokim poziomie nauka we wzajemnej współpracy dają niesamowite rezultaty. Innowacyjne rozwiązania mają szansę być efektywnie komercjalizowane”.

Prof. dr hab. Ewa Bulska

W numerze 97, w dniu 21 maja na łamach Gazety Prawnej ukazał się artykuł, w którym prof. dr hab. Ewa Bulska opowiada o niektórych badaniach, które prowadzone są w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW, w grupie badawczej Analityczne Centrum Eksperckie. Profesor wyjaśnia także jak ważna jest rola nauki w biznesie.

Artykuł dostępny jest pod adresem:

Zapraszamy do lektury!

Źródło: www.cnbch.uw.edu.pl

Spotkanie informacyjne „Nowe Idee” w POB IV

IV Priorytetowy Obszar Badawczy zaprasza na spotkanie informacyjne poświęcone składaniu wniosków w konkursie „Nowe Idee” w POB IV.

Spotkanie odbędzie się 28 maja 2021 r. o godzinie 9:00 na platformie Zoom. Udział w nim wezmą:

• prof. dr hab. Zygmunt Lalak – Kierownik Programu IDUB,
  • dr Dominik Wasilewski – Koordynator Programu IDUB,
  • przedstawiciele Biura Koordynującego IDUB oraz
  • członkowie Komitetu Zarządzającego POB IV.

Uprzejmie prosimy o przysyłanie poprzez poniższy formularz pytań i zagadnień, które chcieliby Państwo poruszyć w trakcie spotkania:

formularz zadawania pytań

pokój spotkania na platformie Zoom

Źródło: www.inicjatywadoskonalosci.uw.edu.pl

Konkurs o stypendium dla studenta II stopnia w projekcie OPUS 14 NCN

Konkurs o stypendium dla studenta II stopnia w ramach projektu badawczego OPUS 14 NCN „Właściwości i reaktywność cząsteczek i kompleksów cząsteczkowych w warunkach częściowych ograniczeń przestrzennych”. Kierownik projektu: dr hab. Tatiana Korona, prof. ucz. Liczba dostępnych stypendiów: 2. Termin przesyłania dokumentów upływa 12 czerwca 2021 roku. Więcej informacji >> pdf