Przedłużenie naboru wniosków na Nowe Idee w POB II i POB V
20 maja 2021

Informujemy, że nabory wniosków w Nowych Ideach w POB II i POB V zostały przedłużone.

Termin naboru w POB II został przedłużony do dnia 28 maja 2021, natomiast w POB V – do 27 maja 2021.

II Priorytetowy Obszar Badawczy

V Priorytetowy Obszar Badawczy

Źródło: www.inicjatywadoskonalosci.uw.edu.pl

Laureaci konkursów NCN OPUS 20, OPUS 20 + LAP, PRELUDIUM BIS 2, SONATA 16

Naukowcy z Wydziału Chemii otrzymali dofinansowanie na badania od Narodowego Centrum Nauki w konkursach OPUS 20, PRELUDIUM BIS 2, SONATA 16 ogłoszonych 15 września 2020 r.

Laureatami konkursu OPUS 20 zostali:

• dr hab. Dorota Latek, projekt pt.: „Systemy samouczące w projektowaniu związków modulujących aktywację receptorów GPCR”, kwota finansowania: 262 000 PLN
  • dr Damian Kowalski, projekt pt.: „Alkaliczna bateria tlenowa”, kwota finansowania: 2 758 438 PLN
  • dr hab. Iraida N. Demchenko, projekt pt.: „Wpływ implantacji jonów na powstawanie defektów i domieszkowanie tlenku galu”, kwota finansowania: 1 510 604 PLN.

Laureatem konkursu PRELUDIUM BIS 2 został:

• dr hab. Wiktor Eligiusz Lewandowski, projekt pt.: „Responsywne hiErarchiczne nanOkomPozyty dla chiralnEj plazmoNiki (REOPEN)”, kwota finansowania: 541 680 PLN.

Laureatami konkursu SONATA 16 zostali:

• dr Katarzyna Justyna Bandyra, projekt pt.: „Badania strukturalno-funkcjonalne ludzkiej PNPazy”, kwota finansowania: 1 998 000 PLN
  • dr Aleksandra Maria Szaniawska, projekt pt.: „Monitorowanie wewnątrzkomórkowego pH przy użyciu techniki SERS”, kwota finansowania: 765 640 PLN.

Laureatami konkursu OPUS 20 + LAP zostali:

• prof. dr hab. Paulina Maria Dominiak (Uniwersytet Warszawski, Wydział Chemii), Lukáš Palatinus (Institute of Physics of the CAS), projekt pt.: „3DED-QCr: trójwymiarowa dyfrakcja elektronów spotyka się z krystalografią kwantową”, kwota finansowania: 1 204 200 PLN (data opublikowania: 2021-07-12)
  • prof. dr hab. Paweł Józef Kulesza (Uniwersytet Warszawski, Wydział Chemii), Saim Emir (University of Nova Gorica), Dominik Eder (Vienna University of Technology), projekt pt.: „Wielofunkcyjne katalizatory do elektrochemicznej konwersji czystej energii”, kwota finansowania: 935 160 PLN (data opublikowania: 2021-07-23).

Serdecznie gratulujemy!