Organizacja szczepień przeciwko COVID-19 dla nauczycieli akademickich
19 lutego 2021Informujemy, że placówki wykonujące szczepienia przeciw COVID-19 mogą bardzo szybko wyznaczyć osobom zgłoszonym przez Uniwersytet Warszawski termin szczepień. Prosimy o sprawdzanie na bieżąco poczty mailowej, połączeń telefonicznych oraz wiadomości SMS. Harmonogram szczepień obejmuje także soboty i niedziele. Uniwersytet Warszawski nie ma wpływu na układanie harmonogramu szczepień. Na szczepienie należy zgłosić się z dowodem osobistym oraz wypełnionym w dniu szczepienia kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego.
Magdalena Gaczyńska, koordynator UW ds. szczepień
Źródło: www.uw.edu.pl
Dzień Nauki Polskiej – uznanie dla dokonań naszych naukowców!
19 lutego br. obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. Jako datę tego święta wyznaczono dzień urodzin Mikołaja Kopernika w uznaniu jego wybitnych zasług na polu astronomii. Dzień Nauki Polskiej ma stanowić inspirację do pójścia w ślady polskich badaczy i wzmocnienia zainteresowania nauką.
Ustanowienie święta państwowego – jak podano w uzasadnieniu ustawy z 9 stycznia 2020 r. było „wyrazem najwyższego uznania dla dokonań rodzimych naukowców w ponad 1000-letniej historii naszego narodu i państwa”. Projektodawcy zaznaczyli, że przez stulecia nauka stanowiła kluczowy impuls do rozwoju intelektualnego, społecznego i gospodarczego.
Działo się tak również w okolicznościach dla naszego narodu skrajnie trudnych. Podczas niszczących wojen, rozbiorów i okupacji nauka odgrywała istotną rolę w kształtowaniu kolejnych pokoleń polskich elit poczuwających się do odpowiedzialności za los wspólnoty – przypomnieli autorzy ustawy. Podkreślili oni również, że odkrycia polskich badaczy nieraz wywierały duży wpływ na bieg dziejów całej ludzkości.
Wśród najwybitniejszych rodzimych naukowców, oprócz Mikołaja Kopernika, wskazano również Jana Heweliusza, Ignacego Łukasiewicza, Karola Olszewskiego, Zygmunta Wróblewskiego, Marię Skłodowską-Curie, Henryka Arctowskiego, Ludwika Hirszfelda, Jana Czochralskiego i Stefana Banacha.
Ustawę o ustanowieniu Dnia Nauki Polskiej Prezydent Andrzej Duda podpisał 3 lutego 2020 roku.
Źródło: www.gov.pl
Przedłużony termin rejestracji na szczepienia dla nauczycieli akademickich (do piątku 19 lutego do godz. 14)
W związku z przedłużeniem przez Ministerstwo Edukacji i Nauki terminu rejestracji nauczycieli akademickich i innych osób prowadzących zajęcia na szczepienia przeciwko COVID-19 wydłużamy termin rejestracji na Uniwersytecie Warszawskim do piątku 19 lutego do godz. 14.
W aktualnej rejestracji mogą zapisać się nauczyciele akademiccy i inne osoby prowadzące zajęcia, które nie dokonały jeszcze zgłoszenia.
Zapisy obejmują nauczycieli akademickich:
– zatrudnionych na UW na podstawie umowy o pracę/mianowania,
– urodzonych po 31.12.1955 r., do 31.12.2003 r.,
– niezgłoszonych jeszcze do szczepień przez inną uczelnię (dotyczy pełnozatrudnionych nauczycieli akademickich, których podstawowym miejscem pracy jest inna uczelnia).
Doktorantów i innych osób prowadzących zajęcia:
– prowadzących zajęcia na UW – doktoranci i inne osoby, którzy nie są zatrudnieni przez UW, ale prowadzą na UW zajęcia (tzw. inna osoba prowadząca zajęcia),
– urodzonych po 31.12.1955 r., do 31.12.2003 r.,
– niezgłoszonych jeszcze do szczepień przez inną uczelnię.
Zgłoszenie na szczepienie dla nauczyciel akademickich przeciw COVID-19: https://covid.uw.edu.pl/szczepienia-zapisy/.
Zgłoszenie dla doktorantów na szczepienie przeciw COVID-19: https://covid.uw.edu.pl/szczepienia-doktoranci-zapisy/
Uniwersytet Warszawski uwzględnił zgłoszenia wszystkich osób, które przesłały chęć uczestnictwa w programie szczepień pomiędzy upływem pierwotnie wyznaczonego terminu a dniem dzisiejszym.
Zasady ogólne systemu szczepień dla uprawnionych osób znajdą Państwo na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/zgloszenia-nauczycieli-akademickich.
Więcej informacji o przedłużonym przez MEiN terminie rejestracji na szczepienia.
Źródło: www.uw.edu.pl
Karty sportowo-rekreacyjne dla pracowników i doktorantów UW
Pracownicy i doktoranci Uniwersytetu Warszawskiego mogą skorzystać z dwóch programów sportowych VanityStyle. Do wyboru są: FitProfit i FitSport.
W zależności od programu, oferowane są m.in.:
- optymalne rozwiązanie – FitSport (8 wejść w miesiącu) lub nielimitowany dostęp do obiektów sportowych – FitProfit;
- ponad 20 różnych dyscyplin sportowych, w tym taniec, fitness, pływanie, joga, sztuki walki, tenis, lodowisko, ścianka wspinaczkowa i wiele innych;
- dostęp do obiektów sportowych w całej Polsce;
- bezpłatny dostęp do strefy online z kartami sportowymi.
Aby kupić kartę, należy:
- zarejestrować się poprzez formularz na stronie VanityStyle, podając uniwersytecki adres e-mail >>
- sprawdzić pocztę i aktywować konto;
- zalogować się i zamówić kartę. Płatności należy dokonać przez PayU;
- odebrać kartę w swojej jednostce Uniwersytetu Warszawskiego.
Zasady otrzymania kart i korzystania z nich:
- Osobami uprawnionymi do uczestnictwa w programie sportowo-rekreacyjnym FitProfit i FitSport są pracownicy i doktoranci Uniwersytetu Warszawskiego oraz zgłoszone przez nich osoby towarzyszące, dzieci i seniorzy.
- Rejestracja do platformy odbywa się poprzez platformę VanityStyle Sp. z o. o., wyłącznie przy rejestracji poprzez adres służbowy.
- Pracownik/doktorant może zgłosić jedną osobę towarzyszącą/dzieci w dowolnej liczbie i dwie osoby na kartę senior.
- Warunkiem wykupienia karty dla osób dodatkowych jest zakup karty dla pracownika/doktoranta.
- Liczba kart jest nieograniczona; nabycie karty możliwe będzie w dowolnym czasie trwania umowy.
- Możliwe są rezygnacje z korzystania z usług. W przypadku rezygnacji pracownik/doktorant nie dokonuje płatności na kolejny miesiąc. W przypadku ponownej aktywacji karty wystarczy opłacić kartę.
- Po odbiór imiennej karty należy zgłaszać się do swojej jednostki Uniwersytetu Warszawskiego.
- Wszystkie karty są imienne.
Płatność
Płatności należy dokonać do 20. dnia każdego miesiąca, poprzedzającego ten, w którym abonament będzie aktywny. Brak dokonania wpłaty we wskazanym terminie oznacza wstrzymanie usługi do momentu kolejnej wpłaty.
Ze względów formalnych ceny kart są udostępniane jedynie osobom zainteresowanym programem. Szczegółowych informacji udziela VanityStyle (e-mail: karty_uw@vanitystyle.pl). Odpowiedź będzie można uzyskać po wysłaniu wiadomości z poczty uniwersyteckiej.
Informacje o produktach i sposobie rejestracji w wersji pdf:
Ulotka VanityStyle z ofertą dla doktorantów UW >>
Ulotka VanityStyle z ofertą dla pracowników UW >>
VanityStyle – sposób rejestracji >>
Źródło: www.uw.edu.pl