Informacja o zapisach nauczycieli akademickich na szczepienia przeciw COVID-19
12 lutego 2021

W związku z najnowszymi informacjami z dnia 12 lutego, przekazanymi przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, dotyczącymi szczepień informujemy, że Uniwersytet Warszawski przygotowuje się do rozpoczęcia procesu zapisów nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia na uczelni, którzy chcą skorzystać z możliwości zaszczepienia się przeciw COVID-19. Jak podaje MEiN, zapisy będą obejmować nauczycieli akademickich urodzonych po 31 grudnia 1955 r.

Uczelnianym koordynatorem procesu gromadzenia danych osób chcących przystąpić do szczepienia jest pani Magdalena Gaczyńska, zastępca dyrektora ds. pracowniczych, e-mail: Magdalena.Gaczynska(at)adm.uw.edu.pl.

Aktualnie czekamy na wytyczne z Ministerstwa Edukacji i Nauki dotyczące zakresu danych niezbędnych do wypełnienia formularza rejestracyjnego, który zostanie udostępniony uczelniom publicznym i niepublicznym.

Kanclerz Uniwersytetu Warszawskiego

Najważniejsze informacje przekazane przez MEiN w dniu 12.02.2021 r.:

• 15 lutego (poniedziałek) OPI PIB udostępni uczelniom formularz rejestracyjny. Dane wprowadzać będą osoby upoważnione przez rektora uczelni.
  • Zestawienia uczelni będą przekazywane do NFZ, który następnie prześle je do punktów szczepień.
  • Punkty szczepień będą się kontaktować z uczelniami w celu ustalenia terminu szczepień dla danych grup nauczycieli zbiorczo z całej uczelni.
  • Rektorzy będą wybierać miejsca szczepień, według listy punktów szczepień, która zostanie przekazana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
  • Nauczyciel akademicki, który pracuje w więcej niż jednej uczelni lub współpracuje z więcej niż jedną uczelnią, może zgłosić się do zaszczepienia tylko w jednej uczelni. Ministerstwo rekomenduje tę, która jest podstawowym miejscem pracy.

Ogólne zasady dot. systemu szczepień dla nauczycieli akademickich znajdują się na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Źródło: www.uw.edu.pl