Rekrutacja – pytania i odpowiedzi
03 sierpnia 2020

Czy mogę zarejestrować się na więcej niż jeden kierunek? Kiedy dowiem się o wynikach rekrutacji? Czy mam wpisywać w systemie wyniki matur?* Takie pytania wpływają od kandydatów na studia. Gdzie szukać odpowiedzi?

Rekrutacja na studia I stopnia i jednolite magisterskie rozpoczęła się na Uniwersytecie Warszawskim w lipcu. Na wybór kierunku i zapisanie się na studia kandydaci mają czas do 12 sierpnia. Zapisy odbywają się przez system Internetowej Rejestracji Kandydatów.

Gdzie uzyskać informacje?

Pytania od kandydatów spływają do Biura ds. Rekrutacji i komisji rekrutacyjnych w poszczególnych jednostkach, pojawiają się na profilu uczelni na Facebooku oraz Instagramie i na bieżąco są tam wyjaśniane. Wiele z nich dotyczy sposobu rejestracji internetowej, wprowadzania wyników maturalnych, dokonywania opłat, samych zasad i wyników rekrutacji, a także wątpliwości rekrutacyjnych związanych z sytuacją pandemiczną w Polsce.

Najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami można znaleźć na stronie Biura ds. Rekrutacji. Na tej stronie znajdują się też informacje o zasadach rekrutacjistatystykach rekrutacyjnychwymaganych dokumentach czy opłatach. Zamieszczony jest też harmonogram rekrutacji oraz materiały filmowe instruujące krok po kroku, jak zapisać się na studia. Można również sprawdzić progi punktowe na poszczególnych kierunkach, z ostatnich sześciu lat.

Szczegółowe informacje dotyczące konkretnych kierunków studiów, ich opisy, wymagania kwalifikacyjne, sposób przeliczania punktów oraz limity miejsc znajdują się na stronie www.irk.uw.edu.pl.

Czy mogę zarejestrować się na więcej niż jeden kierunek?
Tak, nie ma limitu rejestracji.

Kiedy dowiem się o wynikach rekrutacji?
Na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie – 24 sierpnia. Wyniki pojawią się na koncie w IRK w zakładce „Zgłoszenia rekrutacyjne”.

Czy mam wpisywać w systemie wyniki matur?
Maturzyści, którzy w deklaracji maturalnej wyrazili zgodę na przekazywane danych do Krajowego Rejestru Matur (KReM) nie muszą wpisywać wyników w IRK. Pozostali kandydaci (np. z tzw. starą maturą) muszą samodzielnie wpisać wyniki.

Więcej pytań i odpowiedzi >>

Źródło: www.uw.edu.pl

Nowa oferta kursów Uniwersytetu Otwartego UW

4 sierpnia Uniwersytet Otwarty UW przedstawi nową ofertę kursów online na I trymestr roku akademickiego 2020/2021. Zapisy rozpoczną się 6 sierpnia o godz. 10.00. Będzie można ich dokonać wyłącznie przez stronę internetową UO UW.

W kursach organizowanych przez Uniwersytet Otwarty UW może wziąć udział każdy, kto ukończył 16 lat. Ich nowa oferta zostanie opublikowana 4 sierpnia na stronie internetowej UO UW. Rejestracja ruszy 6 sierpnia o godz. 10.00.

Podczas nadchodzącej rekrutacji na I trymestr roku akademickiego 2020/2021 będzie można się zapisać tylko na zajęcia w trybie online. W zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej, we wrześniu rozważane jest uruchomienie rejestracji na kursy stacjonarne.

Na zajęcia będzie się można zapisać wyłącznie poprzez formularz dostępny na stronie internetowej UO UW. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń oraz terminowe uiszczenie opłaty za kurs.

Ewentualne wątpliwości i pytania związane z zapisem lub zalogowaniem na Konto Słuchacza można zgłaszać pod adresem biuro[at]uo.uw.edu.pl lub telefonicznie: +48 22 55 24 040, +48 22 55 20 724.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Uniwersytetu Otwartego UW >>

Źródło: www.uw.edu.pl