Transmisja wyborów rektora UW
16 czerwca 2020

17 czerwca o godz. 9.00 transmitowany będzie początek zebrania Kolegium Elektorów UW, którzy wybiorą rektora Uniwersytetu Warszawskiego na kadencję 2020-2024. Wyniki wyborów ogłoszone zostaną online.

Kolegium Elektorów UW wybierze rektora oraz członków Senatu UW. Na urząd rektora Uniwersytetu Warszawskiego kandydują: prof. Alojzy Z. Nowak, prof. Paweł Strzelecki oraz prof. Andrzej Tarlecki.

Głosowanie odbędzie się jednocześnie w pięciu miejscach na terenie Kampusu Głównego UW:

• od godz. 9.00 do 11.30 będą wydawane karty do głosowania,
  • po zliczeniu głosów Przewodniczący UKW ogłosi wyniki online,
  • w razie konieczności przeprowadzenia drugiej tury głosowania, odbędzie się ona tego samego dnia o godz. 14.30 (w takim przypadku po godz. 16.00 zostaną zliczone głosy, a następnie ogłoszone wyniki wyborów).

Źródło: www.uw.edu.pl

Testy na obecność przeciwciał SARS-CoV-2 dla społeczności UW

Wkrótce pracownicy i doktoranci UW będą mogli poddać się bezpłatnym badaniom na obecność przeciwciał koronawirusa SARS-CoV-2. W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa w tej sprawie z wybranym laboratorium. Więcej informacji zawiera komunikat rektora UW.

Szanowni Państwo,

zdrowie i bezpieczeństwo członków społeczności akademickiej są na Uniwersytecie Warszawskim priorytetem. Realizacja zajęć i egzaminów oraz pracy w trybie zdalnym jest jedną z inicjatyw podjętych na uczelni w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Mając świadomość, jak ważną rolę w ograniczaniu ryzyka zakażeń mają badania na obecność przeciwciał koronawirusa, podjęliśmy starania w celu umożliwienia przeprowadzenia takich testów wśród społeczności Uniwersytetu.

Wkrótce członkowie naszej akademickiej wspólnoty będą mogli poddać się bezpłatnym badaniom na obecność przeciwciał (w klasach IgM oraz IgG) koronawirusa SARS-CoV-2.

W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa w tej sprawie z laboratorium wyłonionym na podstawie otrzymanych ofert. Wszystkie informacje dotyczące terminów i sposobu rejestracji na badania będą publikowane na bieżąco na stronie UW oraz w uniwersyteckich mediach społecznościowych.

Marcin Pałys
rektor UW