Stypendia START 2020 FNP przyznane
12 maja 2020

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej rozstrzygnęła 28. edycję konkursu START. Nagrodzono stu młodych naukowców. Wśród laureatów jest 12 badaczy z Uniwersytetu Warszawskiego. Wysokość przyznanego na rok stypendium to 28 tys. złotych.

Laureaci Konkursu START 2020 z Wydziału Chemii UW:

Maciej Bagiński

dr Michał Lesiuk

Konkurs START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (FNP) skierowany jest do posiadających wyróżniający się dorobek naukowy doktorantów albo doktorów, którzy w chwili składania wniosku nie przekroczyli 30. roku życia. Jego celem jest wspieranie młodych badaczy i zmotywowanie ich do dalszego rozwoju.

Pełna lista tegorocznych stypendystów >>

Źródło: www.uw.edu.pl

Spotkanie informacyjne online na temat legalizacji pobytu w Polsce 18.05.2020

Drodzy Studenci,

Welcome Point UW zaprasza Was na spotkanie informacyjne online poświęcone tematowi legalizacji pobytu w Polsce, które zostanie poprowadzone przez Stowarzyszenie Interwencji Prawnej. Będziecie się mogli na nim dowiedzieć:

• jak wygląda proces ubiegania się o pozwolenie na pobyt tymczasowy w Polsce,
  • jak wygląda przedłużenie legalnego pobytu w czasie pandemii,
  • jakie dokumenty należy załączyć do wniosku o kartę pobytu,
  • jakie specjalne rozwiązania zostały wprowadzone dla cudzoziemców w stanie epidemii
  • … i znacznie więcej.

Spotkanie online odbędzie się 18 maja (poniedziałek) o godzinie 12:00 i będzie trwało ok. 90 minut. Spotkanie zostanie przeprowadzone w języku angielskim.

Żeby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz rejestracyjny:
https://forms.gle/5Ft4KjFTGGWDWtPL6 (w odpowiedzi pod koniec tygodnia prześlemy link do spotkania).

Welcome Point przygotował dla Was również kampanię edukacyjną ‘5 steps to legalise your stay in Poland’ podczas której odpowiemy na wszystkie Wasze pytania. Każdego dnia na stronie wydarzenia na Facebook’u będziemy publikować informacje, które ułatwią Wam legalizację pobytu w Polsce: https://www.facebook.com/events/681771625944473/

Poradnik dla uczelni i studentów zagranicznych na temat legalizacji pobytu

Welcome Point UW
welcome@uw.edu.pl www.welcome.uw.edu.pl

Spotkanie online nt. rekrutacji grantowych w szkołach doktorskich UW 14.05.2020

Wychodząc naprzeciw możliwym trudnościom we wdrożeniu nowych zasad rekrutacji grantowych do szkół doktorskich, serdecznie zapraszamy kierowników projektów badawczych oraz pracowników biur i sekcji, które wspierają kierowników projektów na spotkanie / szkolenie online poświęcone zasadom przyjmowania doktorantów do szkół ponad limitem miejsc w związku z pracą w projekcie badawczym.

Odbędzie się ono w czwartek, 14 maja w godz. 10.00-11.30.

W spotkaniu weźmie udział m.in. Prorektor Maciej Duszczyk oraz Alicja Newecka (kierownik Biura Obsługi Badań).

W celach organizacyjnych konieczne jest wypełnienie krótkiego formularza, dostępnego pod adresem:

Spotkanie online RSS WCh w ramach Dni Studenckich UW 13.05.2020

Cześć! Czy są tu z nami przyszli chemicy?!

Kwarantanna nie pozwala nam się spotkać z Wami na żywo, więc spotkamy się z Wami live – prosto z łóżka, w ramach Dni Studenckich UW !! ?

Jeśli jesteś zainteresowany studiami na WCh UW to w najbliższą środę o godz. 14:00 postaramy Wam się nieco przybliżyć co u nas się dzieje!

Wydarzenie poprowadzą:
– Aneta Mierzwa i Rafał Adam Chojnacki ?

? Dawka śmiechu gwarantowana ?

Przygotujcie wygodną miejscówkę, przekąski i NAJWAŻNIEJSZE: Pytania do nas!

Pamiętaj, że fajnie jest być chemikiem!! ?