Stypendia Komisji Fulbrighta na UW
05 marca 2020

Uniwersytet Warszawski podpisał z Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta umowy dotyczące współpracy w zakresie programów stypendialnych, które będą realizowane w SEW UW oraz OSA UW. W ramach tej współpracy w kolejnych latach wykłady na UW będą prowadzić uznani amerykańscy naukowcy.

Uniwersytet Warszawski oraz Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta podpisali 5 marca umowy dotyczące współpracy w zakresie realizacji programów stypendialnych: „Distinguished Chair in Humanities and Social Sciences at the American Studies Center” realizowanego w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW oraz „Distinguished Chair in East European and Eurasian Studies” realizowanego w Studium Europy Wschodniej UW.

Programy stypendialne skierowane są do amerykańskich naukowców i nauczycieli akademickich posiadających m.in. co najmniej stopień doktora. Stypendium realizowane będzie w okresie: 4, 5 lub 9 miesięcy w przypadku programu „Distinguished Chair in Humanities and Social Sciences at the American Studies Center”, a także 5 lub 10 miesięcy (jeden lub dwa semestry akademickie) w przypadku studiów wschodnich.

Naukowcy prowadzić będą w ramach stypendium kursy, konsultacje oraz wykłady otwarte. Pierwszym rokiem, na który zostanie ogłoszony nabór wniosków do programów stypendialnych będzie rok akademicki 2021/22.

Realizacja programów stypendialnych Komisji Fulbrighta na UW przyczyni się do większego umiędzynarodowienia Uniwersytetu Warszawskiego. Umowy są kontynuacją długoletniej współpracy uczelni z Komisją Fulbrighta.

Źródło: www.uw.edu.pl

Dzień Kobiet w Nauce na kampusie Ochota 6.03 i 9.03.2020

Serdecznie zapraszamy studentki oraz studentów Kampusu Ochota do wysłuchania wykładów naszych inspirujących prelegentek. Opowiedzą Wam one, jak zostać naukowcem i jak potoczyły się ich ścieżki kariery.

W piątek (6.03.2020 r.) wystąpi dla nas Araceli Venegas-Gomez, hiszpańska pani inżynier lotnictwa, która zrobiła zwrot w swojej karierze i już niebawem zostanie panią doktor w dziedzinie mechaniki kwantowej. Po spotkaniu zapraszamy do pobliskiego baru z Kołem Naukowym Optyki i Fotoniki UW!

W poniedziałek (9.03.2020 r.) wysłuchamy wykładów czterech prelegentek, reprezentujących dziedzinę fizyki, biologii oraz chemii. Są to osoby znane z naszych wydziałów oraz działalności studenckich: dr Anna Szkulmowska – członkini komitetu naukowego Siegman Summer School on Laser, założycielka firmy AM2M, związana z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu; dr Agata Królikowska – spektroskopistka z Wydziału Chemii UW, specjalistka z zakresu spektroskopii Ramana; dr hab. Anna Ajduk – Wydział Biologii UW, pracownik Zakładu Embriologii oraz dr hab. Barbara Piętka – Wydział Fizyki UW, pracownik Zakładu Fizyki Ciała Stałego.

W poniedziałkowej przerwie między wykładami zapraszamy na pizzowy poczęstunek! Obowiązuje rejestracja: https://forms.gle/L6h3LhCiNHtqYN69A.

META 2020 – 11th International Conference 20-23.07.2020

Microsymposium on Soft and Plasmonic Nanomaterials 9-10.03.2020