Konwersatorium im. Jerzego Pniewskiego-Wydział Fizyki 13.01.2020
09 stycznia 2020

W poniedziałek, 13 stycznia 2020 r. o godz 16.30 w sali 0.03 odbędzie się konwersatorium im. Jerzego Pniewskiego i Leopolda Infelda, na którym Prof. Rafał Demkowicz-Dobrzański z Wydziału Fizyki UW wygłosi wykład zatytułowany:

Quantum technologies A.D. 2020 – expectations vs. reality

Abstract:

Quantum computers, quantum cryptography, quantum sensors and quantum internet are just a couple of highlight concepts of the rapidly developing field of quantum technologies. We have made a long journey from the times when many physicists believed that we will never be able to manipulate, control and observe individual quantum systems. Nevertheless, we are still at the point were quantum devices are more a technological curiosity rather than practical and robust commercial products. There are a few challenges we still need to overcome to make the quantum technology dream come true and they seem… not to be completely hopeless.

Przed konwersatorium, od godz. 16, zapraszamy na nieformalne dyskusje przy kawie i ciastkach w holu przed salą 0.03

Bookcrossing w CNBCh UW

Już od teraz, w CNBCh UW, można korzystać z bookcrossingu, czyli społecznej, ogólnoświatowej formy popularyzowania czytelnictwa. Idea bookcrossingu zrodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. Polski ruch bookcrossingowy, funkcjonuje od 2003 r. i  cieszy się od lat niesłabnącą popularnością wśród czytelników i może poszczycić się imponującą statystyką w skali światowej.

Bookcrossing opiera się na założeniu, że literaturę należy rozpowszechniać. Książki powinny krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie. Książki są ogólnodostępne i po prostu są czytane.

Regał z książkami znajduje się na parterze, w nowej kawiarni, przy wejściu od ul. Miecznikowa.

Każdy, kto przyniesie swoją książkę, może pozostawić ją dla innych, a w zamian wziąć tą, która go zaciekawiła i chciałby ją przeczytać.

Dołącz do tej idei już dziś. Podziel się książką:)

Regulamin Bookcrossingu w CNBCh UW