Spotkanie dot. zmian kadrowych – transmisja online
03 grudnia 2019

3  grudnia o godz. 15.00 na kampusie na Ochocie odbędzie się spotkanie dla społeczności UW dotyczące zmian kadrowych wynikających z nowego Statutu uczelni. Transmisja ze spotkania dostępna będzie online. Zapraszamy również do zapisów na II spotkanie dotyczące spraw kadrowych, które odbędzie się 10 grudnia.

Transmisja online

Zapisy na spotkanie 10 grudnia

II spotkania dot. spraw kadrowych odbędzie się 10 grudnia, godz. 15-18 na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu (dawna Biblioteka Uniwersytecka, aula, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28) – link do rejestracji.

Podczas spotkania poruszone zostaną m.in. kwestie: ścieżek kariery, zatrudnienia w drodze konkursów, procedury awansu wewnętrznego oraz pensum nauczyciela akademickiego.

Zachęcamy do przesyłania na adres pytania.spotkania@uw.edu.pl zagadnień związanych ze sprawami kadrowymi, które wymagają z Państwa punktu widzenia szczegółowych wyjaśnień. Tematy te zostaną uwzględnione w trakcie spotkania. Będzie również możliwość zadawania pytań na sali.

Materiały ze spotkań dot. organizacji kształcenia

13 listopada na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu oraz 26 listopada na kampusie na Ochocie odbyły się spotkania otwarte dla społeczności UW dotyczące zmian w organizacji dydaktyki. Dostępny jest zapis video obydwu spotkań, a także pokazywane w ich trakcie prezentacje – prof. Jolanty Choińskiej-Miki, prorektor ds. studentów i jakości kształcenia oraz prof. Andrzeja Tarleckiego, prorektora ds. kadrowych i polityki finansowej. Przejdź do materiałów >>

Źródło: www.uw.edu.pl

Zapisy na kursy Uniwersytetu Otwartego UW

5 grudnia rusza rejestracja na kursy Uniwersytetu Otwartego UW, które będą realizowane w II trymestrze roku akademickiego 2019/2020. W ofercie jest ponad 260 zajęć.

Uniwersytet Otwarty UW opublikował listę zajęć, które będą prowadzone w najbliższym trymestrze, już od stycznia. Oferta jest skierowana do osób od 16 roku życia. Kursy reprezentują sześć obszarów tematycznych: kultury i idee; języki świata; człowiek i społeczeństwo; prawo, biznes i IT; nauka i środowisko; rekreacja i hobby.

Słuchacze mogą zapisać się na 57 zupełnie nowych przedmiotów. Wśród nich są m.in.: „Niezbędnik muzyczny, czyli co każdy powinien wiedzieć o muzyce klasycznej”; „Zawsze chciałam być archeologiem… Tajniki zawodu archeologa w pigułce”; „City lab – tworzenie innowacji dla miasta i jego mieszkańców”; „Niderlandzki w podróży, w pracy i nie tylko (poziom A1)”; „Świadome samoleczenie, czyli jak nie zwariować przy aptecznych półkach”; „Broń masowego wrażenia. Abecadło budowania własnego wizerunku”.

Kontynuowany będzie również cykl wykładów „Ucz się od najlepszych”. W jego ramach Uniwersytet Otwarty UW organizuje tematyczne kursy z udziałem ekspertów z danej dziedziny wiedzy. Każde ze spotkań prowadzone jest przez innego specjalistę. W tym trymestrze UOUW proponuje dwa takie kursy: „Czy ekologia uratuje świat? Ochrona środowiska oczami ekspertów” oraz „Nie taki daleki Wschód – podróż przez Kaukaz i Azję Centralną”. Wykłady w ramach cykli poprowadzą m.in. dr Magdalena Budziszewska, prof. Bogdan Jaroszewicz, dr hab. Paweł Kowal, dr Ludwika Włodek-Jawłowska.

Zajęcia UOUW przeznaczone są dla wszystkich, którzy ukończyli 16 lat. Opłaty za kursy 30-godzinnne wynoszą od 275 zł.

Zapisy na kursy rozpoczną się 5 grudnia o godz. 10.00. Pełna lista dostępnych zajęć znajduje się na stronie Uniwersytetu Otwartego UW. Również przez stronę UOUW odbywa się rejestracja na kursy. Do rejestracji potrzebne będzie założenie konta słuchacza w systemie UOUW.

Źródło: www.uw.edu.pl