Konkurs Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego 2019
25 listopada 2019

Konkurs Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego to inicjatywa, która ma promować przedsiębiorcze postawy, innowacyjne rozwiązania oraz projekty prospołeczne. Uniwersytet jest środowiskiem, w którym powstają wspaniałe pomysły, niejednokrotnie zmieniające społeczeństwo, środowisko i gospodarkę. Konkurs, który powstał z inicjatywy Wydziału Zarządzania, jest skierowany do studentów, pracowników oraz absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego. Konkurs docenia i pokazuje tych, którzy tworzą innowacje, zakładają i rozwijają własne przedsiębiorstwa, tworzą miejsca pracy. Konkurs został zorganizowany pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, J.M. Rektora Uniwersytetu Warszawskiego oraz Dziekana Wydziału Zarządzania UW.

Kategorie konkursowe:
Start-up Roku Wydziału Zarządzania UW
Start-up Roku Uniwersytetu Warszawskiego
Innowacja/Innowator Roku
Przedsiębiorca Społeczny
Master of Business.

W konkursie zostały wyróżnione 2 spółki, których założycielami są pracownicy Wydziału Chemii UW:

• Innowacja/Innowator Roku 2019

Microanalysis Sp. z o.o. – wyróżnienie i nagroda Eastwood Corporation Sp. z o.o.

Założyciele spółki: dr hab. Łukasz Tymecki, mgr Michał Michalec

Microanalysis rozwiązuje problem długotrwałego wyłączenia z pracy zawodowej wielkiej grupy osób – pacjentów poddających się  terapii nerkozastępczej. Nowatorskie urządzenie pozwala na monitorowanie zabiegu hemodializy, któremu poddawane są tysiące osób ze schyłkową chorobą nerek. System przeszedł wstępne fazy badań dając wspaniałe rezultaty. Monitor hemodializy będzie stanowił uzupełnienie istniejących sztucznych nerek, które pracują w stacjach dializ. Kluczowym aspektem wiarygodnego monitorowania dializ jest zwiększenie bezpieczeństwa dializowanych osób oraz komfortu życia zarówno samych pacjentów, jak i ich rodzin.

www.microanalysis.pl

• Start-up Uniwersytetu Warszawskiego 2019

Nephrolab Plus Sp. z o.o. – wyróżnienie i nagroda specjalna Samorządu Województwa Mazowieckiego

Nephrolab Plus rozwija rozwiązania diagnostyczne do zastosowania w monitorowaniu chorób nerek. Metody te pozwalają na wykrywanie białka w moczu, a także na wcześniejsze prognozowanie jego wystąpienia. Pacjent może je wykorzystywać samodzielnie w domu. Pozwala to m.in. zredukować dawki steroidów przyjmowanych w leczeniu zespołu nerczycowego i zmniejszyć efekty niepożądane terapii. Rozwiązania diagnostyczne znajdują się w fazie prototypów. Do ich największych zalet należą prostota stosowania i jednoznaczność wyniku.

Założyciele spółki: dr hab. Maciej Mazur, prof. ucz.; dr Elżbieta Kuźma-Mroczkowska (Warszawski Uniwersytet Medyczny), dr hab. n. med. Małgorzata Pańczyk-Tomaszewska (Warszawski Uniwersytet Medyczny)

Serdecznie gratulujemy!

Oferta pracy dla młodego doktora w projekcie FNP TEAM-TECH

Oferta pracy dla młodego doktora w ramach projektu TEAM-TECH Fundacji na rzecz Nauki Polskiej pt. „Kataliza dla Przemysłu Chemicznego XXI Wieku”. Kierownik projektu: prof. dr hab. inż. Karol Grela. Termin przesyłania dokumentów upływa 8 stycznia 2020 roku. Więcej informacji >> pdf