Konwersatorium im. Jerzego Pniewskiego-Wydział Fizyki 17.12.2018
10 grudnia 2018

Zapraszamy na konwersatorium im. Jerzego Pniewskiego i Leopolda Infelda, Wydziału Fizyki UW, które odbędzie się w poniedziałek 17 grudnia 2018 o godz. 16:30 w sali 0.03.

Z przyjemnością zawiadamiamy, że tym razem prelegentem będzie laureat tegorocznego „polskiego nobla”, czyli nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej prof. Krzysztof Pachucki z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Nagroda FNP została przyznana prof. Pachuckiemu w obszarze nauk matematyczno-fizycznych i inżynierskich za precyzyjne kwantowo-elektrodynamiczne obliczenia spektroskopowych parametrów lekkich atomów i cząsteczek. Prof. K. Pachucki wygłosi wykład pt. ,,Probing nuclear structure by the atomic spectroscopy”.

Przed konwersatorium, od godz. 16, zapraszamy na nieformalne dyskusje przy kawie i ciastkach w holu przed salą 0.03.

Konkurs na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce

Konkurs jest częścią koordynowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy programu http://www.studyinpoland.pl/en/. Zwycięstwo bądź wysokie miejsca naszych studentów w konkursie byłyby okazją do prezentacji potencjału Uniwersytetu Warszawskiego w dziedzinie internacjonalizacji oraz oferty Uczelni postrzeganej z perspektywy studentów.

Do 14 grudnia można zgłaszać kandydatów do konkursu.

Szczegółowe zasady, a także ankieta konkursowa znajdują się na stronie internetowej: http://studyinpoland.pl/interstudent/en/.

Informacja o konkursie zamieszczona jest także na stronie internetowej http://welcome.uw.edu.pl/interstudent-2019/.

Konkurs PAN-wybitne osiągnięcia w zakresie chemii analitycznej

Komitet Chemii Analitycznej PAN ogłasza konkurs na Nagrodę Naukową Komitetu Chemii Analitycznej PAN za wybitne osiągnięcie w zakresie chemii analitycznej (edycja 2019).

Zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną do dnia 30.01.2019.

Szczegółowe informacje dotyczące wniosków zawarte są w Regulaminie Konkursu na stronie KChA PAN.

Wybory do Wydziałowej Rady Doktorantów WCh UW 13.12.2018

Drodzy Doktoranci,

uprzejmie informujemy, że w najbliższy czwartek (13 grudnia 2018) o godz. 11:00 w Staraj Bibliotece
(SB, wejście od strony ch. nieorganicznej, I piętro),
odbędą się wybory do Wydziałowej Rady Doktorantów WCh UW.

Zapraszamy do kandydowania oraz wzięcia udziału w głosowaniu.

– Wydziałowa Rada Doktorantów WCh UW

Oferta pracy dla magistrantów-stypendystów w projekcie OPUS NCN

Oferta zatrudnienia dwóch magistrantów-stypendystów w projekcie badawczym OPUS 15 finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki pt. „Przewidywanie punktu izoelektrycznego białek i peptydów na podstawie cech sekwencyjnych i strukturalnych”. Kierownik projektu: dr Łukasz Paweł Kozłowski, MIMUW. Termin przesyłania dokumentów upływa 31 grudnia 2018. Więcej informacji >> pdf

Two student position are available within OPUS 15 NCN grant ‘Prediction of protein and peptide isoelectric point based on sequence and structure features’. Principal Investigator: dr Lukasz Pawel Kozlowski, MIMUW. Deadline for applications: 31 December 2018. For more info see >> pdf

Wykład PTChem 13.12.2018

W imieniu zarządu Oddziału Warszawskiego PTChem pragniemy serdecznie zaprosić na wykład pt. „Nagroda Nobla z chemii 2018. Zaprzęgnięcie ewolucji do pracy”, który wygłosi Prof. Joanna Cieśla.

Wykład odbędzie się w najbliższy czwartek 13go grudnia 2018 r. o godz. 18:00, w Gmachu Technologii Chemicznej PW, Aula Czochralskiego, ul Koszykowa 75.

Seminarium Wydziałowe 14.12.2018

Dziekan Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na SEMINARIUM WYDZIAŁOWE

14 grudnia 2018 (piątek), o 13:00,
w Sali Starej Biblioteki (I piętro)

Prof. YUKIHIRO OZAKI
(Professor Emeritus, Kwansei Gakuin University, Japan, Guest Professor, University of Innsbruck, Austria, Fellow of Royal Society of Chemistry, Fellow of Chemical Society of Japan)

wygłosi wykład
„Enantioselective discrimination by SERS and TERS”

Serdecznie zapraszam Pracowników, Doktorantów i Studentów Wydziału Chemii, oraz inne zainteresowane osoby.

Dr hab. Andrzej Kudelski, prof. UW